Olyan rendszerre van szükség az állkamtitkár szerint, amely minden rászoruló magyar honfitársunk egészségügyi problémáját megoldja.
Szerencse, hogy Kincses Gyula állításai nem igazak, össze van kötve a köz- és a magánegészségügy - jelentette ki a Hír TV szerda esti műsorában a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára, szúrta ki a Népszava.
Takács Pétert azzal az interjúval kapcsolatban kérdezték, amelyet a Magyar Orvosi Kamara (MOK) volt elnöke adott a Népszavának. A köztestület korábbi vezetője többek közt arról beszélt, hogy széttöredezett az ellátórendszer, s egyre erősebben érezhető a humánerőforrás, ezen belül is a szakdolgozóhiány, valamint a köz- és a magánellátás viszonyának rendezetlensége.
Az államtitkár jelezte, a magánorvos is eléri minden beteg EESZT-jét, így az ott diagnosztizált előzményadatok is láthatóak. Beutalót a magánorvos nem tud adni, de a háziorvosához irányíthatja a pácienst, és a háziorvos az előzményadatok ismeretében, amit a magánorvos diagnosztizált, a megfelelő helyre tudja beutalni bármelyik magyar beteget - tette hozzá.
Bírálta Kincses Gyulát amiatt is, mert bevonná a magánszolgáltatókat a közfinanszírozásba, mivel a MOK előző elnöke annak a Gyurcsány Ferencnek volt az államtitkára, és ezt az elképzelést „gőzerővel csinálták annak idején”. Mi robosztus és erős állami egészségügyben hiszünk, amelyik képes arra, hogy minden rászoruló magyar honfitársunk egészségügyi problémáját megoldja - fogalmazott.
További részletek a fentebb megjelölt forrásokban.