• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tarlós visszavonta a bizottsági megbízatást

Lapszemle Forrás: Népszava

Felfüggesztette Tarlós István az egészségügyi bizottság döntésének végrehajtását.

Felfüggesztette Tarlós István a fővárosi közgyűlés egészségügyi bizottsága által november 28-án hozott döntés végrehajtását. Mindez egy Velkey György bizottsági elnöknek címzett, a Népszava birtokába jutott levélből derül ki.

A főpolgármester visszavonta azon delegáltak bizottsági megbízatását, akik a fővárost képviselnék az önkormányzat kórházainak államosítása, illetve átadás-átvétele során. A közgyűlés három delegáltat adhat a bizottságba. Velkeyék Havas Szófiát, az egészségügyi bizottság szocialista, illetve Czeglédi Jánost, a testület jobbikos alelnökét, valamint egy külsős bizottsági tagot, Hajdú Zsoltot választották ki a feladatra. A három fővárosi delegált három különböző munkacsoportban dolgozna, hiszen maga Budapest is három részre szakad majd a Szócska Miklós államtitkár nevével jelzett új rendszerben.

(A Bajcsy-Zsilinszky, a Jahn Ferenc Dél-pesti, az Uzsoki utcai, a Szent István-Szent László, valamint a Heim Pál Gyermekkórház átadásával foglalkozó munkacsoportban az államot a GYEMSZI igazgatója, Schiszler István képviseli, a második tag a Zala Megyei Kórház főigazgatója, Csidei Irén, a Magyar Kórházszövetség képviselőjeként. A harmadik tag pedig Havas Szófia lenne. A következő munkacsoport a Szent Imre, a Szent János valamint a hozzá kapcsolt kórházak (Szent Margit, Budai Gyermekkórház), a visegrádi rehabilitációs, valamint a törökbálinti tüdőgyógyintézet államosítása felett bábáskodik. Az államot itt Reiter József, az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületét pedig Baráth Lajos, a makói kórház főigazgatója képviseli. A főváros szakbizottsága ide delegálta volna Hajdu Zsoltot, akivel Tarlósnak egyébként vélhetően nem lehetett nagy baja, hiszen a külsős bizottsági tag információink szerint Szócska államtitkár egyik szakértője, személyes tanácsadója. Az állam részéről az egészségpénztár egykori főigazgatója, Oberfrank Ferenc vezeti a harmadik munkacsoportot, amelyhez a Péterfy Sándor Utcai Kórház, a Központi Stomatológiai Intézet, az újpesti Károlyi Sándor és az angyalföldi Nyírő Gyula kórház, valamint a budafoki pszichiátria tartozik. A sátoraljaújhelyi kórház korábbi főigazgatója, Antal Gabriella a Kórházszövetséget képviseli, és Czeglédi János védhette volna a főváros érdekeit.)

A három munkacsoportnak december elsején kellett megkezdeni a munkát, de ebből egyelőre kimaradnak a főváros képviselői. A főpolgármester ugyanis nemcsak „visszahívta" a budapesti delegáltakat, de arra is felhívta Velkeyt, hogy a közgyűlés következő ülésére „a végrehajtásban felfüggesztett döntést határozathozatal céljából terjessze elő".

A következő közgyűlés csak december 14-én lesz, azaz a kórházak állami kézbe kerülése előtt két héttel. Mindez azt jelentheti, hogy noha Tarlós korábban többször is szavát adta rá, hogy nem adja át a kórházakat úgy, hogy azzal a fővárost vagyonveszteség érje, mostanra nemcsak a több százmilliárd forint értékű intézményrendszer ellentételezéséről mondott le, de azt is el akarja kerülni, hogy a fővárosi közgyűlés bármely tagjának rálátása legyen az államosítás folyamatára.