A munkahelyi konfliktusok 70 százalékát okozza a hőmérséklet, napsugárzás kérdése és a huzatos környezet.
Megkezdődött a szellőztetések időszaka a munkahelyeken a tavasz beköszöntével és a klímaberendezések ellenőrzésének is itt az ideje. A jó levegő jelentősen növeli a munkavégzés hatékonyságát. Nagyban befolyásolja a megfelelő levegőminőséget a munkahelyek bútorzatának állapota, a festékanyagok összetétele. Filep Zoltán vegyészmérnök szerint kedvező, hogy ma már nem használnak olyan anyagokat, mint 10-20 éve, például a klórozott szénhidrogéneket, benzolt. Ha valaki tudatos akar lenni a beltéri szennyezésekkel összefüggésben és az orránál megbízhatóbb műszert akar használni, érdeklődhet a bútorok, festékanyagok terméktanúsításáról – olvasható az infostart.hu portálján.
A Wessling Hungary Kft. környezetvédelmi laborvezetője a beltéri szennyezésekkel összefüggésben fontosnak nevezte, hogy a szellőztetőrendszerek, gipszkarton falak a penész, baktériumok melegágyának is tekinthetők, ha a rossz tervezés miatt nincsenek jól elhelyeze, illetve hiányos, vagy rendszertelen a karbantartásuk. Az épületgépészet munkatársainak optimális esetben ezt időről-időre ellenőrizniük, tisztítaniuk kell.
Filep Zoltán arra is felhívta a figyelmet, hogy a munkahelyi konfliktusok 70 százalékát okozza a hőmérséklet, napsugárzás kérdése és a huzatos környezet is. Pedig a kutatások szerint a jó levegőminőség akár 5-10 százalékkal is emelheti a munkavégzés hatékonyságát.