A BA.4.6 gyorsabban szaporodik a fertőzés korai szakaszában, és nagyobb a növekedési rátája, mint a BA.5-nek.
Az Egyesült Királyság Egészségbiztonsági Ügynökségének (UKHSA) legutóbbi, a koronavírus-változatokról szóló tájékoztató dokumentuma szerint a BA.4.6 az Egyesült Királyságban mostanra a koronavírus megbetegedések mintegy 9 százalékát teszi ki. Hasonlóképpen, a Centers for Disease Control and Prevention, azaz Betegségellenőrzési és Megelőzési Központok szerint az Egyesült Államokban a közelmúltban észlelt esetek több mint 9 százaléka a BA.4.6. A variánst a világ számos más országában is azonosították − tájékoztat a Scinece nyomán a hamuésgyémánt.hu.
Bár a BA.4.6 sok tekintetben hasonlít a BA.4-re, a vírus felszínén található spike fehérje mutációját hordozza, amely lehetővé teszi, hogy a vírus bejusson a sejtjeinkbe. Ez a mutáció más változatokban is előfordult már, és az immunelkerüléssel hozható összefüggésbe, ami azt jelenti, hogy segít a vírusnak elkerülni a védőoltásból és a korábbi fertőzésből szerzett antitesteket.
Úgy tűnik, hogy a BA.4.6 még jobban kikerüli az immunrendszert, mint a BA.5, a jelenleg domináns változat.
A BA.4.6 gyorsabban szaporodik a fertőzés korai szakaszában, és nagyobb a növekedési rátája, mint a BA.5-nek.
A Pfizer eredeti vakcinájából három adagot kapott emberek antitestjei kevésbé hatásosak a BA.4.6 ellen, mint a BA.4 vagy a BA.5 ellen. További részletek a teljes cikkben