Az Egészségügyi Világszervezet szerint is létfontosságú, hogy új, ugyanakkor megfizethető antibiotikumokat fejlesszenek ki.
Több mint 80 nagy gyógyszergyártó cég közösen szólította fel a világ kormányait arra, hogy előfinanszírozzák az antibiotikumok új generációjának kutatási költségeit. A szakemberek egyetértenek abban, hogy rövid időn belül emberek tízmilliói halhatnak meg a gyógyszerrezistens mikrobák miatt, csakhogy a kifejlesztendő szerekkel már nem lehetne kontrollálatlanul teletömni a betegeket, ezért anyagilag nem éri meg a kutatás - írta a profit7.hu.
Az antibiotikumok értéke nem tükrözi azt a pozitív hatást, amit a társadalomra gyakorolnak – áll a gyógyszergyárak közös nyilatkozatában, melyet a davosi Világgazdasági Fórumon adtak ki.
A BBC tudósítása szerint ebben az iparág fontos szereplői emlékeztetnek: már többször figyelmeztettek az poszt-antibiotikum korának eljövetelére, ami most is a küszöbön áll, és egyre több gyógyíthatatlan betegség megjelenésével fenyeget. Ezen felül az ilyen gyógyszerekre alapozó műtétek és daganatos terápiák hatékonysága is veszélybe kerülne – állítják.
A tét valóban nem kicsi: az előrejelzések szerint 2050-re akár évi 10 millió ember is életét vesztheti a gyógyszereknek ellenálló fertőzések miatt, ami összesítve mintegy 100 ezer milliárd dollár elveszett gazdasági teljesítményt jelentene az addig terjedő időszakban. További részletek a teljes beszámolóban