EMMI: 2010–17 között folyamatosan növekedett az egészségügyi szakdolgozók létszáma.
Egy kutatásra hivatkozva írta egy korábbi cikkében a hrportal.hu, hogy, "25 ezer szakdolgozó hiányzik az egészségügyi rendszerből". Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a lap kérdésére válaszolva azt állítja, hogy valójában a 2010-2017. közötti időszakban folyamatosan növekvő tendenciával többen dolgoztak 2017-ben az egészségügyben, mint 2010-ben, beleértve az orvosokat, fogorvosokat, gyógyszerészeket és egészségügyi szakdolgozókat is. Így a magyar kórházakban a fluktuációt is beleszámolva több mint 73 ezer szakdolgozó végez munkát.
Az egészségügyben dolgozók létszáma abból az adatból mutatható ki, hogy a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő részére egészségügyi szolgáltatók összesen hány fő számára nyújtottak bértámogatást. 2017. június hónapban 80474 fő (teljes munkaidőre vetítve: 78144 fő) bértámogatásra jogosult egészségügyi szakdolgozó és egyes egészségügyben dolgozó részére nyújtottak be igényt. (Tekintettel arra, hogy a 2018. évi adatokból jelenleg kizárólag a Magyar Államkincstár körébe tartozó intézmények esetében ismertek, jelenleg a 2017. évi létszám bemutatására van lehetőség.) - írta az EMMI.
Az EMMI megjegyezte, hogy az egyéb egészségügyi szakdolgozók csoportjába nem kizárólag egészségügyi végzettséggel rendelkező személyek tartoznak, hanem az egészségügyben dolgozó gazdasági, műszaki tevékenységet végzők, továbbá ide tartoznak a nem egészségügyi, hanem egyéb felsőfokú végzettségű szakemberek (fizikus, biológus, logopédus, szociális munkás stb.). Ebből adódik a 80474 fő és a továbbiakban táblázatban bemutatott adatok különbsége - írta a minisztérium.