A következő évtizedben már több 65 évesnél idősebb magyar lesz, mint 19 éven aluli.
Az idősek világnapjára készített KSH-összeállításból kiderül: nyugdíjasnak lenni nem jelent feltétlenül szegénységet, például a gyereket nevelő családokhoz képest kimondottan kedvező a helyzetük. Bajban azok vannak, akik még csak közelítik a nyugdíjkorhatárt: az 55 éven felettieknek alig több, mint harmada dolgozik - írta a vg.hu.
Magyarországon a 60 évesnél idősebbek száma már az 1990-es évek elején magasabb volt, mint a 0–14 éveseké, azóta pedig csak romlott a helyzet. Jelenleg nemcsak a 60, de a 65 évesnél idősebbek száma is magasabb a 14 évesnél fiatalabbakénál, és ez utóbbiak száma olyan gyorsan emelkedik, hogy a 2020-as években már a jóval népesebb, 19 évesnél fiatalabb korosztály létszámát is meg fogja haladni - derül ki a KSH adataiból.
A megkérdezettek felének a nyugdíjas évekkel kapcsolatos elképzelései között szerepel, hogy életének ebben az időszakában is valamilyen formában munkát vállal. A teljes vagy részmunkaidőben visszatérni szándékozók közel kétharmada meg is valósítja ezt az elképzelését. A nyugdíj mellett kötetlen munkaidőben dolgozni szándékozó férfiak 40, míg a nők 36 százalékának sikerül újra bekapcsolódnia a munkaerőpiacra.
A háztartás-statisztikai adatok szerint az idősek jövedelmi helyzete a fiatalabbakhoz, főleg a gyermeket nevelő családokhoz képest nem tekinthető kedvezőtlennek. A legszegényebb jövedelmi ötödben a 60 évesnél idősebbek aránya 11 százalék, míg a leggazdagabb jövedelmi ötödökben 25 százalék feletti. A nyugdíjas státus tehát nem feltétlenül jelent szegénységi kockázatot, mivel a nyugdíj biztos, állandó jövedelemnek számít - írta a lap.