Hétmilliárd forintot sikerült megtakarítania az egészségügyi intézményeknek a központosított közbeszerzési eljárásokkal.
Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet vezetője az InfoRádió Aréna című műsorában közölte: az összeg csaknem felét a gyógyszer-beszerzéseknél érték el - írja az inforadio.hu.
A GYEMSZI felméri, hogy hol lehet országos, vagy térségi közbeszerzést hirdetni a kórházaknak orvostechnikai eszközre, gyógyszerre, energiára vagy valamilyen szolgáltatásra.
Hozzátette: a 2012-es állami átvétel után először az energiaszolgáltatókkal egyeztek meg az alacsonyabb áram- és gázárról. A GYEMSZI vezetője szerint jelenleg jelentős összeget visz el az infrastruktúra helyzete, "de ebben nagy segítség, hogy uniós forrásból az országban sok helyen sikerült megújítani a kórházi épületeket."
Eddig hét központosított közbeszerzési eljárást bonyolított le szervezet a kórházak számára, ezekkel összesen több mint hétmilliárd forintot spórolt meg az intézményeknek az elmúlt két évben. Török Krisztina hozzátette: a gyógyszerközbeszerzéssel több, mint 3 milliárd forintot takarítottak meg az intézmények. Mint fogalmazott, most "újranyitják" az eljárást, amivel még több százmillió forintot szeretnének spórolni a kórházaknak.
Török Krisztina nagy eredménynek tartja, hogy megállt az orvos-elvándorlás, mert egyre több helyen tudnak a korábbinál jobb technikai feltételeket biztosítani. Közölte: az egészségügyi bérkorrekció a gazdasági területeken dolgozóknál folytatódik.
A teljes műsor itt meg is hallgatható