A koronavírus-járvány megviselte azokat, akik elkapták a Covid-19-et és azokat is, akik az egészségügyben küzdöttek a járvánnyal.
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) Zala Megyei Területi Szervezete februárban pályázati felhívást tett közzé, arra kérve a kamara tagjait, hogy írják le érzéseiket, gondolataikat a 2020 márciusa óta tartó járványhelyzetről. A határidőig közel 20 pályamű érkezett, és az írásokból szerkesztették a Történetek a frontvonalról, Covid-19 című kiadványt, melynek bemutatóját kedden délután tartották a zalaegerszegi Termálfaluban, írja a zaol.hu.
A kötetbemutatón Tóthné Födő Gyöngyi, a kamara Zala megyei elnöke mondott köszöntőt, és rávilágított arra, mennyire nem volt egyszerű megélni élesben a járványhelyzetet.
Mindenki másképpen élte meg a járványhelyzetet, amihez hasonlót eddig csak filmeken láttak – hangzott el a könyvbemutatón. A szakdolgozói kamara felhívása elérte a célját, hiszen a műveken keresztül egészségügyi dolgozók (ápolók, boncmester) fogalmazták meg érzéseiket, szemléletesen bemutatva a járványt a betegágyak mellől.
Az ünnepségen Velkey Péter, a humánigazgatási osztály vezetője köszönte meg a jelenlévők és kollégáik munkáját és arról beszélt, hogy ezek az alkotások egytől egyig hiteles tudósítások a vírusról, ami most is köztünk van és veszélyeztet minket.