Rádai Tamás, az ETOSZ igazgatója úgy fogalmazott, a jelenlegi adósságrendezés azért még nem oldja meg a problémát és ez nem lesz elegendő.
Nagyon nagy szükség volt erre a kórházkonszolidációra, és az Egészségügyi Technológiai és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ) pozitívan értékeli, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben forrást csoportosítanak át az adósságok rendezésére, de ez a félig tele a pohár esete, reagált a kórházi kintlevőségek kapcsán az Economxnak Rádai Tamás, az ETOSZ igazgatója. A jelenlegi adósságrendezés azért még nem oldja meg a problémát és ez nem lesz elegendő.
A Magyar Közlönyben is a kormány arra kérte a belügyminisztert és a pénzügyminisztert, hogy május közepéig dolgozzon ki egy újabb olyan előterjesztést, javaslatot, amivel tovább stabilizálható a kórházak működése.
Rádai Tamás szerint az is fontos a jelenlegi kórházkonszolidáció kapcsán, hogy amíg tavaly év végén a tartozások kiegyenlítése során elsőbbséget élvezett a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF), és a büntetés-végrehajtás, addig a mostani jogszabályban az adósság lejáratának dátuma alapján állapítják meg a kifizetési sorrendet.
Egy kormányrendelet szerint 63,4 milliárd forint jut a kórházak adósságrendezésre. Bár ahogy azt az Economx is megírta, februárban már jócskán a 100 milliárd forintot is meghaladta az intézmények kintlévősége. A Magyar Közlönyben jelent meg, hogy a járóbeteg- és fekvőbeteg-szakellátást nyújtó állami, önkormányzati, egyházi tulajdonban álló egészségügyi szolgáltatók, valamint a felsőoktatási intézmény részeként működő klinikai központok a 2024. február 29. napján fennállt, lejárt tartozásállományuk alapján részesülnek a központi működési támogatásból - emlékeztet a lap.