• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

További ötletelések várhatók nyugdíjügyben

Lapszemle Forrás: nepszava.hu

A Fidesz saját magának állított csapdahelyzetet Barát Gábor szerint.

Félő, hogy az előző ciklushoz hasonlóan átgondolatlan, a szakmai alapokat és társadalmi igazságosságot nélkülöző megoldások születnek a következő négy évben is nyugdíjügyben. Barát Gábor, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság volt vezetője beszélt a Népszavának arról, hogy egyelőre nagy a csend, csak sejteni lehet, mire készül az új kabinet. Barát Gábor úgy fogalmazott: kicsi az esély arra, hogy higgadt és korrekt módosítások születnek majd, és abban sem lehet reménykedni, hogy saját hibáját korrigálja a kormány – olvasható a Népszava – online oldalán.

A programjukból talán majd kiderül valami – folytatta a szakértő –, de „nem szabad elfelejteni", hogy amit 2010 előtt ígértek, annak is éppen az ellenkezőjét valósították meg. Szinte biztos, hogy az emberek „húzzák a rövidebbet". Pedig „két területen szorít a csizma" – fogalmazott Barát Gábor. Az egyik az emelkedő korhatár mellett „merevvé tett" öregségi nyugdíj, a másik a rokkantak kérdése. Az biztos, hogy olyan átalakítás nem lesz, amihez pénzt kellene adni, de az is tény, hogy nehéz helyzetben van a Fidesz, csapdahelyzetet állítottak saját maguknak.

Barát Gábor szerint azt a kormány is érzékeli, hogy a korhatár előtti nyugdíj megszüntetése nem jó. Sokan elveszítik a munkájukat, 58–60 évesen már lehetetlen állást találni, ezek az emberek évekre ellátatlanok maradnak, miközben hosszú ideig fizették a járulékokat.

A másik, szakmailag még kényesebb terület a rokkant-ügy. Ma hiába dolgozik valaki 58 éves koráig akár 30 évet, a biztosítási befizetésével teljesen aránytalan, táppénzszerű ellátást kap.

Csakhogy, míg a táppénz mértékénél a bér a meghatározó, és nem az, hogy mondjuk a beteg tüdőgyulladása mennyire súlyos, addig a rokkantakat a sérülés mértéke alapján sorolják be az ellátási kategóriákba. Azt sem veszik figyelembe, hogy hány évet dolgozott a beteg, mennyi járulékot fizetett. Ez ügyben csak most jön a fekete leves, a rokkantak többsége csak most érzi majd, hogy rosszul járt.