Hétfőn 14 órakor sor kerül egy online szakmai előadásra, mely mindenki számára betekintést nyújt a projekt eredményeibe.
A CABCOS3 projekt az Interreg V-A Magyarország-Horvátország együttműködési program 2014-2020 társfinanszírozásában valósul meg, amelynek keretében a Pécsi Tudományegyetem, Klinikai Központ Immunológiai és Biotechnológiai Intézete és az Eszék-Baranya megyei Közegészségügyi Intézet közös kutatási programot hozott létre - írta a sonline.hu. A projekt keretében végzett felmérés jelentősége a 2019-2021 közötti időszakban kialakult COVID járványhelyzetben fokozottan érthetővé vált. Ismételten bebizonyosodott, hogy a fertőzőbetegségek elleni leghatásosabb védekezést a védőoltások jelentik.
A leginkább fenyegető a kanyaró újbóli megjelenése, mert a hosszabb, megbetegedés-mentes periódust követően mind Magyarországon, mind Horvátországban, kívülről behozott, kis közösségre lokalizált járványgócokat találtak. Mivel az átoltottság mindkét országban a WHO ajánlásoknak megfelelően magas, indokolt a határmenti régió lakosságának szűrése a kanyaró, mumpsz és rubeola (MMR) elleni védettség feltérképezésére. Ez adja a CABCOS3 projektben végzett kutatások témáját.
A projekt keretében 2021.12.13.-án hétfőn 14 órakor sor kerül egy online szakmai előadásra, mely mindenki számára betekintést nyújt a projekt eredményeibe. A szervezők minden résztvevőt szeretettel várnak, a részvétel nincs előzetes regisztrációhoz kötve. Részletes program és további információk a projektről az alábbiakban érhetők el: www.cabcos3.hu. Az online csatlakozás ezen a linken keresztül lehetséges. Belépési kód: 172226 - hívták fel a figyelmet.