• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Vége az Omninvestnek?

Lapszemle Forrás: Népszabadság

Az egészségügyi államtitkárság ismét állami kézbe szeretné venni az influenza-oltóanyag előállítását.

Az egészségügyi államtitkárság ismét állami kézbe szeretné venni az influenza-oltóanyag előállítását - áll a Népszabadság birtokába került egy kormányzati dokumentumban. Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár kabinetfőnöke, Beneda Attila elismerte: az egészségügyi ágazat vezetőit "erősen foglalkoztatja", miként növelhetnék az állam szerepét a védőoltások hazai gyártásában és forgalmazásában.

Ha az államtitkárság elképzelése találkozik a kormány szándékaival, akkor alaposan föladják a leckét a jogászoknak: a legutolsó megkötött szerződés a cég és az állam között 2019-ben jár le. Azt pedig, hogy ez a magánosítási szerződés mit tartalmaz, hogyan bontható fel, csak nagyon szűk kör ismeri.

A Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium tavaly vizsgálatot indított az Omninvestnek nyújtott kétmilliárdos juttatás felhasználásának feltárására. A vizsgálatot a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) végezte, és miután az ügyet lezárta, az idén feljelentést tett jogosulatlan gazdasági előny megszerzése miatt a cég ellen. A hivatal az ellenőrzés végén azt állapította meg, hogy az Omninvest jogszabályba ütköző módon használta fel a számára 2006-ban nyújtott kétmilliárd forintos állami támogatást.

Az Omninvest Kft. képviselői ugyan vitatták, hogy hibáztak volna, de még a Kehi-vizsgálat vége előtt visszafizették a kétmilliárd forintot és kamatait. A Kehi kabinetfőnöke, Bőcz Sándor közölte, az influenza elleni védekezés központi koordinációjának megerősítése érdekében a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak több jogszabály módosítására tettek javaslatot. Ugyanakkor indítványozták annak a hosszú távú szerződésnek a felülvizsgálatát is, amelyet az Omninvest Kft-vel kötött az állam.

Falus Ferenc volt tiszti főorvos kérdésünkre azt mondta: az állampolgárok biztonsága érdekében nagyon fontos, hogy az influenza-oltóanyag gyártását kontrollálja az állam. A kellő felügyeletnek azonban nem feltétele az, hogy az állam tulajdonos is legyen. Erős biztonságot ad, hogy Magyarországnak van saját influenzaoltóanyag-gyártó kapacitása, ez garantálja, hogy egy esetleges új vírus ellenszerét akár nyolc-tíz hét alatt képesek vagyunk előállítani.

A lap megkereste az Omninvestet is, ám egyelőre nem kívántak reagálni.

A teljes cikk a nol-on