Édesanyja felajánlotta neki veséjét, ami idén áprilisban kilökődött.
Minden egy kórházi szobában kezdődött. Horváth Róbert és Pingitzer Károly katéterbeültetés után volt éppen, és arról beszélgetett: mi mindent csinálnának, ha új vesét kapnának. Majd arra gondoltak: miért is várnának addig...? A két dialízisre szoruló vesebeteg fiatalember alig három hónapja határozta el, hogy körbebiciklizi a Balatont, szerdán pedig már be is gördültek a keszthelyi Diaverum Dialízis Központ elé. Balatonfüredről rajtoló túrájuknak ez volt a második napja, a tervek szerint pénteken érkeznek Siófokra – írja a zalaihirlap.hu portálja.
Sokáig azt gondoltam, ha kialakul a veseelégtelenség, vége mindennek. Most, hogy benne vagyok, rájöttem: nem is olyan szörnyű - fogalmazott mosolyogva Pingitzer Károly, aki policisztás vesével született. Gyógyszeres kezeléssel 40 éves koráig sikerült olyan szinten tartani az állapotát, hogy csak most igényel dialízist, amelyet az úgynevezett Tenckhoff-katéter révén saját maga végezhet. Most útközben, napi négyszer fél órán át.
Az egészséges embereknek üzenem: érdemes legalább évente egyszer teljes vérképet csináltatni, mert amikor a vesebetegség tünetet okoz, akkor már nagy a baj – emelte ki
Horváth Róbert, akinek 2005-ben állt le mindkét veséje, így húszévesen már dialízis-kezelésre szorult. Édesanyja felajánlotta neki veséjét, ami idén áprilisban kilökődött. Ezután a győri kórházban neki is katétert ültettek be. A két mosonmagyaróvári férfi sorsa ekkor fonódott össze, ekkor határozták el, hogy megmutatják és visszaadják a reményt a sorstársaknak, hogy e betegség mellett is lehet teljes értékű, aktív életet élni.
Velük kerekeznek a győri kórház nephrológiai osztályának ápolói és dr. Schneider Károly főorvos, ők ügyelnek arra, hogy az úton minden rendben legyen. Továbbá egy napra szintén a túrázókhoz csatlakozott a keszthelyi Diaverum Dialízis Központ csapata is, dr. Kováts László orvos-igazgató vezetésével.