Hazánk olyan termálvízkinccsel rendelkezik, ami nem csupán mennyiségében, hanem minőségében is kiemelkedőnek számít a világon.
Az elmúlt években rengeteg felújítás ment végbe, és jelenleg is számos fejlesztés van tervben. Azonban úgy tűnik, a fiatalabb generáció életében még nem találta meg a helyét a több ezer éves múltra visszatekintő fürdőkultúra. Idén nyáron kétszáznál is több fürdő mérkőzik meg egymással Az Év Fürdője cím közönségszavazásán. A verseny egyik elsődleges célja, hogy a fiatalok körében is népszerűsítse a hazai fürdőkultúrát és fürdőket, így szeretnék felhívni a figyelmet a tevékenység fizikai és mentális egészségre gyakorolt pozitív hatásaira is. Juhász Szabolcsot, a Magyar Fürdőszövetség főtitkárát ezzel kapcsolatban is faggatta a Magyar Nemzet – online.
Juhász Szabolcs úgy látja: valóban fontos, hogy elérjék, megtalálják az utánpótlást.
A támogatott gyógykezeléseket döntően azok veszik igénybe, akik már nagyon rászorulnak az egészségi állapotuk miatt. Azonban több olyan betegség is van, amely a húszas, harmincas és negyvenes éveiben járó generációknál ugyanúgy megjelenik, mint az idősebbeknél – magyarázta a szakember, hozzátéve: az úszást, valamint a különféle fürdőgyógyászati szolgáltatásokat aktívabban igénybe kellene venni a különböző társadalmi csoportoknak annak érdekében, hogy minél egészségesebben, kiegyensúlyozottabban tudják élni az életüket.
A főtitkár szerint emellett kiemelkedően fontos az élményszerzés szerepe is. Mint mondta, a családok és a fiatalok – de ugyanúgy az idősek is – meg tudnák találni a számukra megfelelő kikapcsolódási lehetőségeket, az igényeinek megfelelő fürdőt. Annak, hogy népszerűsítsük a fürdőzés élményét a fiatalabb generáció körében, a legjobb módja, ha megnézzük, mik az igényeik, hiszen mindenki keresi a tartalmas időtöltési lehetőségeket – magyarázta Juhász Szabolcs.