Az extrém hőségben dolgozó terhes nőknél kétszer nagyobb eséllyel következik be halvaszületés vagy vetélés.
Egy új indiai kutatás szerint a rendkívüli hőségben végzett munka jelentősen növelheti a halvaszületés és a vetélés kockázatát terhes nőknél, ami rávilágít arra, hogy a globális felmelegedés következményei minden országot érinthetnek. Ez egyben azt is jelenti, hogy széles körű egészségügyi tanácsadásra van szükség a dolgozó várandósok számára világszerte - írta a BBC nyomán a Pénzcentrum.
Egy friss indiai kutatás szerint a rendkívüli hőségben végzett munka jelentősen növelheti a halvaszületés és a vetélés kockázatát terhes nőknél. A Sri Ramachandra Felsőoktatási és Kutatási Intézet (SRIHER) által 2017-ben, Tamil Nadu államban végzett vizsgálat során 800 terhes nőt tanulmányoztak. Ezek közül sokan olyan munkakörökben dolgoztak, mint például a mezőgazdaság vagy téglakemencék, ahol nagyfokú hőségnek voltak kitéve.
A kutatók rámutattak arra, hogy a hőség hatása nem csak trópusi éghajlaton élőket érinti, hanem mérsékelt éghajlatú országokban is problémát jelenthet. Jane Hirst professzor szerint az emberi szervezet alkalmazkodása miatt nincs egyértelmű küszöbérték arra vonatkozóan, hogy milyen hőmérséklet számít túl melegnek.
A tanulmány eredményei rávilágítottak arra, hogy az extrém hőségben dolgozó terhes nőknél kétszer nagyobb eséllyel következik be halvaszületés vagy vetélés. Ez felhívja a figyelmet arra, hogy globálisan fontos lenne egészségügyi tanácsokkal ellátni a dolgozó terhes nőket, írja a Pénzcentrum.