• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Veszélyesen spórolnak a Pest megyei kórházban

Lapszemle Forrás: nepszava.hu

Félreérthető módszerrel látják el a betegeket a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház neurológiai osztályán.

Az egyik kórteremben az infúziós állványok tetején a megszokott tasakokat és üvegeket mellőzték, helyettük 1,5 literes szénsavmentes ásványvizes palackok lógnak. Az intézmény tisztában van vele, hogy módszerük nem megnyugtató a betegek és rokonaik számára, de állításuk szerint mindig elmondják, hogy az milyen célt szolgál. Szakemberek szerint az eljárás kifogásolható, minden bizonnyal pénzhiány áll a háttérben – írja a Népszava – online.

Ez a mesterséges táplálás egyik formája az osztályon - közölte Gémesiné Lőrincz Márta ápolási igazgató. Az adagolt folyadék eltér a hagyományos infúziótól, a palackokban ugyanis sima szénsavmentes ásványvíz található. Elmondása szerint ez a technika valóban félreértésre ad okot, a betegek és hozzátartozói gyakorta fordulnak az orvosokhoz, vagy éppen a kórház vezetőségéhez. Az ilyen esetekben mindig elmagyarázzuk, hogy ez csak látszat, a kanül nem közvetlenül a véráramba van bekötve, hanem a gyomorba. Ennek oka, hogy a stroke betegek állapotukból adódóan nem tudnak nyelni, így ez a megoldás mutatkozik a legegyszerűbbnek táplálásukra - magyarázta Gémesiné.

Arra a kérdésre, hogy a bekötött palackokat sterilizálják-e használat előtt, az ápolási igazgató azt válaszolta: a betegek edényeit sem kell külön fertőtleníteni, így erre a műanyag palackok esetében sincs szükség.

Egy neve elhallgatását kérő gyakorló nővér szerint a dolgozók ezen eljárásukkal komoly fertőzésveszélynek tehetik ki az osztályon fekvő betegeket, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. A nővér véleményével Falus Ferenc, volt tisztifőorvos is egyetért. Elmondása szerint, ha ezt a házi készítésűnek tűnő, és cseppet sem esztétikus rendszert megfelelően működtetik, akkor semmi kifogást nem lehet emelni ellene. - Egy flakont 4-6 óránál hosszabb ideig nem használhatnak az ápolók, és a gyomorszondát, amibe a kanül fut tisztán kell tartaniuk. Utóbbira komoly szabályok vonatkoznak. Ha ezek betartása sérül, akkor azonban előfordulhat a fertőzésveszély.