Jelenleg az állami és a magánegészségügy egymás nélkül nem tud létezni, mind a betegek mind az orvosok miatt.
Teljes kapacitás mellett éves szinten 2,5-3 milliárd forintos árbevétellel, de idén a koronavírus-járvány miatt a tervezett 1 milliárdos árbevételnél lényegesen kevesebbel számol a Wáberer Medical Center ügyvezető igazgatója. Mári Róbert a növekedés.hu-nakkedés.hu-nak elmondta, az ország legújabb, három milliárd forintból felépült magán-egészségügyi intézményének a nem életveszélyes, de sürgős esetekre szakosodott Walk-in-Center a legnagyobb versenyelőnye, ami itthon ma még csak a WMC-ben érhető el.
Úgy tűnik, egyre nagyobb üzlet a magánegészségügy, hisz Wáberer György is megjelent a piacon befektetőként. Mit gondol az állami és a magán-egészségügy egymás mellett éléséről 2020-ban Magyarországon?
Jelenleg az állami és a magánegészségügy egymás nélkül nem tud létezni, mind a betegek mind az orvosok miatt.
A betegek joggal várják el, hogy kellő időt foglalkozzanak velük az orvosok, és választ kapjanak a kérdéseikre, de erre a túlhajszolt állami rendszerben nem mindig van lehetőség. Másrészt az az orvos, aki nem a hálapénzből szeretné a bérét kiegészíteni, szintén érdekelt abban, hogy tiszta viszonyok között a magánegészségügyben keressen plusz jövedelmet.
Mire számítanak, mikorra térül meg a hárommilliárdos beruházás, amibe, mint a bemutatkozó sajtótájékoztató elmondták, kétmilliárddal hitelezők is beszálltak.
Az említett sajtóeseményen a többségi tulajdonos, Wáberer György úgy fogalmazott, a papír mindent elbír, de ez nem az az iparág, ahol gyors megtérülésre lehet számítani. Magam is osztom ezt a nézetet, ezért mi nagyjából tíz éves megtérülésben gondolkodunk, hiszen egy újonnan indult klinikáról van szó, amit meg kell ismertetni, el kell fogadtatni a leendő páciensekkel.
A klinika már a koronavírus-járvány előtt megkezdte a működését, aztán önöknek is fel kellett függeszteniük a tevékenységüket. Mekkora bevételkiesést jelent ez a WMC-nek?
Egyelőre csak annyit látunk, hogy az ez évre tervezett 1 milliárd forintos árbevételt nem fogjuk elérni, főleg, hogy egyelőre bizonytalan, lesz-e ősszel második hulláma a járványnak. De mint mondtuk, hosszú távra tervezünk, teljes kapacitás mellett évi 2,5-3 milliárd forintos árbevétellel kalkulálunk.
Mit jelent a teljes kapacitás? Hányféle szolgáltatást nyújtanak?
A WMC 2500 négyzetméterén 30-féle szakrendelés található, az összes olyan szakterülettel, amelyek lefedik a leggyakoribb egészségügyi problémákat, a fül-orr-gégészettől a nőgyógyászaton vagy az urológián át a sebészetig. Májusban startolt az ortopédiai szakorvosi ellátást, műtéteket és utógondozást biztosító Ortopédiai és Mozgásszervi Centrum. A teljes ellátás hátterét a legmodernebb diagnosztikai eszközök és eljárások adják, a képalkotó diagnosztikai eszközparkunkban van többek között szív-MR készítésére is alkalmas 1.5 teslás MR-berendezés, koronária- és kardio-CT-vizsgálatra is használható 128 szeletes CT, 24 órás EKG, szívultrahang, illetve nőgyógyászati és urológiai ultrahang, 3D mammográfia, valamint csontsűrűségmérésre alkalmas készülék is található. Saját laboratóriumi háttérünknek köszönhetően a sürgős laborvizsgálatokra sem kell máshová küldeni a betegeket. Az operációkhoz két teljesen felszerelt műtő áll rendelkezésre, az egyik sugárvédett. Továbbiak az interjúban