Mentőt akkor érdemes hívni, ha az illetővel már nem tudunk érdemben kommunikálni.
Legjobb módszer a másnaposság elkerülésére, ha az alkoholfogyasztásunkat megpróbáljuk kulturált keretek közé szorítani – mondta Zacher Gábor toxikológus, aki az Indexszel azt is megosztotta, mit tegyünk akkor, ha mégis sikerül albán szamár módjára lerészegednünk.
Éhgyomorra egyáltalán nem javaslom az ivást. Béleljük elő szépen a kis belünket. Mondjuk, ha egy jó kis csülköt megeszik az ember, akkor az alkohol lassabban szívódik fel, mint ha valaki üres gyomorra betol egy szénsavas italt, koktélt vagy valami töményet. Ez nagyon meg tudja keseríteni az ember életét.
A tejfölnek lehet jótékony hatása, mert vakolatként óvhatja a gyomornyálkahártyát. Ezzel szemben a savanyú uborka és káposzta tovább fokozhatja a gyomorégést.
Fokozott figyelmet igényelnek azok, akik annyira részegek, hogy fetrengenek vagy fekszenek a földön, esetleg üvöltöznek, vagy hangjuk sincsen, mivel ha hányni kezdenek, akkor megvan annak a veszélye, hogy a hányadék a tüdőbe kerül, elzárja a légutakat, ami fulladásos halált is okozhat. Évről évre szilveszterkor mindig van egy-egy olyan ember, akinek a halálát ilyen butaság okozza.
Mentőt akkor érdemes hívni, ha az illetővel már nem tudunk érdemben kommunikálni, így ha megrázásra, intenzívebb fizikai ingerre nyögésszerű válasz érkezik, akkor ne vacilláljunk. Továbbiak a teljes cikkben