• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

aláfordult a bokám

Orvos válaszol

40 éves nő vagyok. Júliusban aláfordult a bokám, amely másnapra megduzzadt, bekékült és keletkezett rajta egy vérömleny. A röntgen nem mutatott ki semmilyen elváltozást. Azt javasolták, jegeljem és kenegessem. Azóta Flectorral kenem, ennek ellenére a bokám továbbra is duzzadt, enyhén lila, az állás, járás és az oldalirányú mozgás fájdalmas, estére bedagad, terhelésre még jobban belilul.
Nem tudok a bal oldalamon aludni, mert nyomásra érzékeny a bokám. A rándulás óta (féléve) is viselem a bokavédőt, legalábbis amíg beérek a munkahelyemre.
Novemberben voltam vele a sebészeten, az orvos mindenféle vizsgálat nélkül elküldött kezelésre, amelyre 10 alkalommal el is mentem, sajnos a kezelések nem vezettek eredményre, hiszen az eredeti probléma még mindig fennáll.
Mit tehetnék még a gyógyulás érdekében? Legyek türelemmel és egy hosszas gyógyulási folyamat eredményeként magától rendbe jön a bokám?
Előre is köszönöm válaszát!

Tisztelt Asszonyom!
Valószínűleg részleges vagy teljes boka szalag szakadása lehet. Szívesem megvizsgálom az Emineo rendelőben előzetes bejelentkezés alapján 20-330-8747. Ha szalag sérülése van lehetőség van boak arthroscopia (ízületi tükrözés) illetve szalagplaszika elvégzésére is.
Tisztelettel: Dr.Melly András baleseti sebész
www.emineo.hu

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink