• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

3,6 milliárdos hiány: nincs büntetőjogi felelősség

Regionális hírek Forrás: MTI

A klinikák és a kórház integrációja csak a nyár közepére valósulhat meg.

A múlt évben 3,6 milliárd forint hiány keletkezett a Debreceni Egyetem (DE) december 31-én megszűnt orvos- és egészségtudományi centrumában - jelentette be a DE rektora szerdán sajtótájékoztatón. Szilvássy Zoltán az MTI érdeklődésére hozzátette: a hiány feltárása hátráltatta az egyetemi klinikák és a Kenézy kórház integrációját, így az csak a nyár közepére valósulhat meg.

Emlékeztetett rá, hogy múlt év végén Kósa Lajos polgármesterrel közösen kérték Balog Zoltán emberierőforrás-minisztertől, hogy a Kenézy kórház fenntartói joga kerüljön az egyetemhez, és ezáltal megvalósuljon a debreceni egészségügyi integráció. A miniszter a döntés előkészítésére további adatokat kért az egyetemtől, és ekkor derült fény a többmilliárdos hiányra. A vizsgálat ugyanakkor egyértelműen igazolta, hogy a hiánnyal kapcsolatban semmilyen büntetőjogi felelősség nem merült fel - magyarázta a rektor.

Bács Zoltán, az egyetem gazdasági főigazgatója elmondta: a vizsgálat kimutatta, hogy a 3,6 milliárdos hiányból 2,7 milliárd forint a kifizetetlen számlák miatt halmozódott fel, 900 millió pedig szerződéses kötelezettségekből adódik.

A részletekről szólva kifejtette: a hiányt egyebek mellett az oktatási célú támogatás csökkenése, az OEP-finanszírozás 1,2 milliárd forintos kiesése, az ingatlanfejlesztések belépő fenntartási költségei, a centrum megszűnéséről megjelent parlamenti hírt követő "pánikszerű beszerzési hullám", valamint az onkológiai központ pályázati támogatással vásárolt lineáris gyorsítójához kötődő 1,3 milliárdos ingatlanfejlesztés okozta.

A gazdasági főigazgató szerint két, két és fél év alatt a hiányt az egyetem saját erőből ledolgozza.

Ehhez kapcsolódóan Mészáros József egyetemi főtitkár bejelentette: felülvizsgálják a korábbi orvoscentrumban a különféle tevékenységek kiszervezésével kapcsolatos szerződéseket, amelyek között például 33 évre kötött, kizárólagosságot biztosító patikaszerződés is van. Ahol lehet, a korábban kiszervezett tevékenységeket egyetemi hatáskörbe veszik vissza, valamint szervezetileg különválasztják a klinikai betegellátó és az orvoskari oktatási tevékenységet - fűzte hozzá Mészáros József, megjegyezve, hogy több kisebb beruházást is átmenetileg leállítanak az egyetemen.