Orvosok az Isonzónál és Dél-Tirolban 1915-1917 - a tárlat március végéig látogatható.
Az Osztrák-Magyar Monarchia első világháborúban szolgálatot teljesített egészségügyi dolgozóinak állít emléket az a kiállítás, amely pénteken nyílt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Általános Orvostudományi Karán. A császárért és a királyért szikével és fecskendővel - Orvosok az Isonzónál és Dél-Tirolban 1915-1917 című tárlat március végéig látogatható.
Molnár F. Tamás mellkassebész, egyetemi tanár az MTI-nek elmondta: a kiállítás a Bécsi Hadtörténeti Múzeum mintegy kétszáz fotója, a PTE egykori bőrgyógyász professzora, Berde Károly naplója, valamint korabeli hadisebészeti kézikönyvek révén mutatja be a 3/15. számú tábori kórházban dolgozott német, osztrák, cseh, délszláv, továbbá magyar orvosok, szanitécek, nővérek, betegszállítók mindennapjait.
A professzor hangsúlyozta, hogy a kar Szigeti úti épületében berendezett kiállításon az érdeklődők megtudhatják, miként osztályozták, látták el a sérülteket, milyenek voltak a kórtermek, a mentőautók, mivel töltötte szabadidejét az egészségügyi személyzet a száz évvel ezelőtt kitört háborúban.
Molnár F. Tamás utalt rá: a tárlat ötletét a szlovéniai Kobaridi Múzeumban általa korábban látott hasonló kiállítás adta. A baranyai megyeszékhelyen bemutatott kétszáz fotót abból az ezer felvételből válogatták ki, melyeket a Bécsi Hadtörténeti Múzeum bocsátott a szervezők rendelkezésére, a többi tárgy felkutatásában a tárlat megvalósítását támogató orvosi kar segített.
Az egyetemi tanár szerint a kiállítás laikusok és egészségügyi dolgozók, orvostanhallgatók számára egyaránt érdekes, utóbbiaknak erős szakmai, morális üzenetet is hordoz.
Molnár F. Tamás elmondta, hogy a tárlat Győrben is látható lesz, de szeretnék, ha az anyaga eljutna Szegedre és Debrecenbe is.