Alap- és mesterképzési szakok indítását is tervezik a Kisvárdán létesítendő közösségi felsőoktatási képzési központban.
- Az elmúlt hónapokban elvégzett munka célja a kihelyezett képzéshez szükséges feltételek előkészítése volt: felmértük a régió adottságait, egyeztettünk a térség vállalataival az iparági igényekről, s ennek nyomán alkottuk meg az intézmény oktatási és képzési profilját, mely az agrár-, az élelmiszer-, a gazdaság- és az orvostudomány határterületén helyezkedik el – jelentette be Szilvássy Zoltán rektor a Kisvárda Közösségi Főiskola létrehozásához kapcsolódó projekt sajtótájékoztatóján a Debreceni Egyetemen.
A rektor kifejtette: a pályázathoz kapcsolódóan felmérték az akkreditációs igényeket, s ennek megfelelően elkezdték a folyamat előkészítését, kijelölték a kutatási területeket, illetve azokhoz kapcsolódóan kutatói ösztöndíjprogramot hirdettek meg.
- Nagyon sikeres volt a közösségi főiskola kutatási területeihez kapcsolódóan kiírt pályázat, 16 pályamű érkezett fiatal kutatóktól – közölte Szilvássy Zoltán.
Pető Károly dékán, a projekt szakmai vezetője elmondta, hogy a kezdeményezés célja a gazdaság fejlesztése Kisvárda térségében, amely a Debreceni Egyetem oktatási és kutatási potenciálján alapul.
- A Debreceni Egyetem kapacitása lehetővé teszi, hogy alapképzések is indulhassanak a kihelyezett képzési helyszínen, valamint egy új, akkreditált mesterképzést indítanánk az élelmiszertudomány és a gyógyturizmus határterületén, az agroturizmusban – hangsúlyozta Pető Károly.
Zichyné Belinszky Katalin, a Kisvárda Első Közösségi Főiskola Nonprofit Kft ügyvezetője felidézte, hogy idén február végén kötött háromoldalú megállapodást az egyetem, Kisvárda önkormányzata és a nonprofit kft. a közösségi felsőoktatási képzési központ létrehozásáról, melynek többek között olyan szeniorprofesszorai lesznek mint a xenohormézis elismert kutatója, Philip L. Hooper, a Coloradói Egyetem professzora, Szilvássy Zoltán professzor és Vígh László akadémikus, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont Biokémiai Intézetének kutatója. További részletek a teljes cikkben