Bakos Gábor főigazgató közlése szerint három szakma költözik az új tömbbe: az onkológia, a pulmonológia és az infektológia.
"Helyes és jó", ha a Fejér vármegyei betegek jobb ellátáshoz jutnak és méltó infrastrukturális körülmények között gyógyulnak - hangoztatta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház új, 17 milliárd forintból megvalósult tömbjének pénteki átadóünnepségén.
Az államtitkár hangsúlyozta: soha nem mondják azt, hogy a magyar egészségügyben minden rendben van, mert az egészségügy nem olyan terület, ahol a "gép forog, az alkotó pihen". Magyarázata szerint mindig jön egy új technológia, egy új műtéti eljárás, egy új gyógyszer vagy egy új kihívás, ezért "a mi dolgunk az, hogy az itt dolgozó kollégák szakmai tudására támaszkodva ezeket a kihívásokat mindig megoldjuk".
Takács Péter rámutatott: sokszor elhangzik az a vád, hogy 15 év alatt nem történt semmi az egészségügyben, pedig egyetlen kormány sincs, amelyik annyi kórházi épületet épített vagy újított fel, mint a jelenlegi. Lecseréltek 1100 mentőautót, volt egy történelmi jelentőségű orvosi béremelés, továbbá "Szent Györgyként levágtuk a magyar egészségügy legnagyobb sárkányának a fejét", ami a hálapénz volt - fogalmazott.
Kiemelte, hogy továbbra is elkötelezettek a kórházak fejlesztése mellett, akár jön uniós forrás, akár nem.
Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium magasépítésért felelős helyettes államtitkára arról beszélt: a gazdaságosság és a funkcionalitás jegyében, a mindennapokban működő kórházi épületek egészébe ágyazva jött létre a vadonatúj kórházi tömb, vagyis nem zöldmezős beruházás keretében.
Bakos Gábor főigazgató közlése szerint három szakma költözik az új tömbbe: az onkológia, a pulmonológia és az infektológia.
Az eseményre összeállított sajtóanyag szerint a csaknem 17 milliárd forint összegű kormányzati támogatásból épült új épületben a három kórházi osztály, valamint az azokhoz kapcsolódó ambulanciák és gondozók kapnak helyet, összesen 112 ágyon folyik majd a betegellátás.
A több mint 6100 négyzetméter alapterületű, háromszintes épületben 1-2 ágyas, akadálymentesített kórtermeket alakítottak ki önálló vizesblokkal. Szintén a projekt részeként mobilbútorokat, valamint orvostechnikai és informatikai eszközöket szereztek be.
Teljesen megújult a mintegy 900 négyzetméter alapterületű összekötő folyosó, így teremtve még jobb, közvetlen kapcsolatot a többi betegellátó egységgel. Megújultak a környező útburkolatok és a járdák, továbbá 40 férőhelyes új belső parkolót, illetve egy parkot is kialakítottak.
A projekt keretében korábban már megépült több mint 200 ingyenes parkoló és fejlesztették a kórházi közműrendszert.
A fejlesztés a Fejér-B.Á.L. Zrt. és az Épkar Zrt. konzorciumának generálkivitelezésében valósult meg.
(A képen : Kórterem a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház új, 17 milliárd forintból épült tömbjében az avatás napján. MTI/Vasvári Tamás)
Takács Péter rámutatott: sokszor elhangzik az a vád, hog