Új fejezetet nyit az oktatás és a gyógyítás együttműködésében a pécsi gyógyszerészkar és az egyik gyógyszergyár.
Az innovációt és a kreativitást elősegítő, a hatékonyabb tanulást, tudásmegosztást serkentő, közösségi térként is működő egyetemi tantermet alakítottak ki a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán, a Sanofi támogatásával. A több új funkcióval is kibővült helyiség a gyógyszergyártó és az intézmény szándékai szerint új fejezetet nyit abban, hogyan működhet együtt egy innovatív pharma-vállalat és egy egyetem.
A valódi inspiráló környezetté alakult teremben a diákokat körülvevő hangulat és kényelem hozzájárul a hatékonyabb tanuláshoz és az új ötletek születéséhez. A munka során különös figyelmet fordítottak arra, hogy a szoba ne csak a tanulás helyszíne legyen, hanem egy valódi közösségi tér, ahol a diákok találkozhatnak, együtt dolgozhatnak és megoszthatják tudásukat.
A felújítás során a teret olyan eszközökkel és bútorokkal látták el, amelyek elősegítik a diákok közötti interakciót és együttműködést.
„Egy tudományos eredményekre, kutatásokra építő vállalatnak hosszú távú befektetés, emiatt üzleti szempontból is rendkívül fontos a tudomány és az oktatás támogatása. Örülünk, hogy egy olyan, világszinten is a vezetők között jegyzett gyártó, mint a Sanofi is osztja ezt a nézetet és aktívan részt vesz a jövő gyógyszerészeinek képzésében” – mondta dr. Fittler András, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánja a terem március 22-i ünnepélyes átadóján. Hozzátette, a Sanofi és a Pécsi Tudományegyetem közötti együttműködés közös célokon alapul, és évtizedekre tekint vissza. A közös munka nemcsak a gyakornoki programokra terjed ki, más területeken is megvalósul, így erősítve a hazai oktatás és a gyógyszeripar közötti kapcsolatot.
A pécsi gyógyszerészkar Rókus utcai K épületében kialakított terem falára felkerült Szent-Györgyi Albert híres idézete, mely így szól: „Felfedezni valamit annyit tesz, mint látni, amit mindenki lát, és közben arra gondolni, amire még senki.”