Szerdán lesz a betegcsere-per idei utolsó tárgyalási napja a Szegedi Városi Bíróságon.
A tanúvallomások között többször rajzolódott ki ellentmondás, így mind a mai napig nem tisztázott minden részletében, hogy pontosan mi is történt a betegcsere idején a kórházban. A vádlottként és „csak" tanúként beidézett ápolók nem értettek egyet abban, melyik helyiségből vitték rossz név alatt a pácienst az ominózus CT-vizsgálatra. Az ügyvédek és a vádlottak szerint a történtek idején nem volt érvényes munkaköri leírás az SBO-n, a kihallgatott főnővér szerint igen. Az akkori orvos-igazgató mindeközben elismerte: az írott szabályok és az alkalmazott gyakorlat nem volt összhangban a kórházban, valamint a sürgősségi osztály szakember hiányában nem felelt meg az ilyen részlegekkel szemben támasztott elvárásoknak.
Többször írtunk róla: egy beteghordót és egy ápolót vádolnak foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetéssel amiatt, mert az ügyészség álláspontja szerint annak idején ők mulasztottak el az elvárható módon azonosítani egy beteget egy CT-vizsgálat előtt, így került rossz név a leletre, majd a nem megfelelő beteg a műtőbe. Az ügyész a két orvossal szemben vádként azt vetette fel, hogy a reggeli órákban a sürgősségi osztályra beszállított ásotthalmi beteghez egészen a kora délutáni órákig nem hívtak neurológust. A feltételezés szerint ugyanis amennyiben a sürgősségi részlegen erre hamarabb sor kerül, kiderülhetett volna, hogy ő az a súlyos beteg, akinek a műtétre szüksége lett volna, s nem egy másik, kisteleki páciens.
A szerdai tárgyalás után az eljárás csak jövő tavasszal folytatódik. Akkor hallgatnak meg olyan tanúkat, akik jelenleg tartósan külföldön tartózkodnak, s akkorra készül el több szakértői vélemény is, amelyekre a bíróság igényt tartott.