Több szakma magas szintű együttműködésére volt szükség, de sikerült.
Sikeresen felépült életveszélyes főütőér repedéséből az a 17 éves fiú, aki januárban iskolájának harmadik emeletéről zuhant le. Számos súlyos sérülését Székesfehérváron kezelték, de az életét veszélyeztető mellkasi főütőér repedése miatt Budapestre szállították, ahol a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikáján műtötték meg a kómában lévő fiatalembert - adott hírt a fiú állapotáról az intézmény.
A sérült érszakaszba fémháló-műér szerkezetet, úgynevezett stent graft-ot ültettek be, így sikerült megmenteni a fiú az életét. Ilyen bonyolult beavatkozás csak a katéteres és nyitott érsérülés- ellátásában egyaránt nagy tapasztalattal rendelkező érsebészeti centrumban végezhető el biztonságosan, akut körülmények között. A műtét 60 percig tartott, a fémháló-műért a combverőéren keresztül katéterrel vezették az érbe, ez belülről „sámfázta" ki a sérült érszakaszt, ezáltal szűnt meg a veszélyes belső vérzés lehetősége. A műtétet Szeberin Zoltán és Hüttl Kálmán vezetésével Gősi Gergely és Csobay-Novák Csaba doktorok végezték.
A fiú a májusi kontrollvizsgálata során az orvosok mindent rendben találtak a főütőér műtéttel kapcsolatban. A CT vizsgálata a stent graftot ideális pozícióban mutatta a főütőérben, ez azt jelenti, hogy vérzés veszélye továbbra sem áll fent, tehát a műtét hosszú távon sikeres, a fiú teljesen felépült. Életvitelében a beavatkozás nem korlátozza, hiszen nem esett át nagy, mellkasnyitást igénylő műtéten. A baleset pontos körülményeit a fiú továbbra sem tudja felidézni, életéből néhány napra nem emlékszik.
A többszörös sérülést elszenvedett beteg súlyos érsérülésének sikeres ellátására több szakma (érsebészet, radiológia és aneszteziológia) magas szintű együttműködésére volt szükség, ehhez csak egy legmagasabb progresszivitású szív- és érgyógyászati centrumban adott a szakmai és technikai lehetőség.