• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Együttműködik az MH Egészségügyi Központ és az SE

Regionális hírek 2019.02.25 Forrás: Semmelweis Egyetem
Együttműködik  az MH Egészségügyi Központ és az SE

Idén januárban az Aneszteziológiai Klinikán belül létrejött az Önkéntes Egészségügyi Tartalékos Tanszéki Csoport.

Közös oktatási és kutatási programok szervezéséről, a katasztrófavédelem-orvostan megerősítéséről szóló együttműködési megállapodást írt alá a Semmelweis Egyetem és a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ. Az ünnepélyes aláírás apropóját az adta, hogy idén januárjában az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán belül létrejött az Önkéntes Egészségügyi Tartalékos Tanszéki Csoport. A megállapodást Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora és Kun Szabó István vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ parancsnoka írták alá - tudósított az egyetem honlapja.

A Semmelweis Egyetem mindig is igyekezett az újító szellem zászlóshajójaként élére állni minden olyan kezdeményezésnek, amivel hírnevét öregbítheti – fogalmazott köszöntőbeszédében Dr. Merkely Béla. Az egyetem rektora kifejtette, 2011-ben Európában a Semmelweis Egyetem volt az a civil egészségügyi intézmény, amellyel egy katonai szervezet, a NATO Katona-Egészségügyi Kiválósági Központja megállapodást kötött. Most, az egyetem alapításának 250. évfordulójához közeledve egy újabb jelentős megállapodás előtt állunk partnerintézményünkkel – tette hozzá.

Dr. Merkely Béla elmondta, az együttműködés legfontosabb célja az eddigi jó kapcsolat új szintre emelése a két intézményben folyó oktatási és tudományos partnerség összehangolásával, valamint az önkéntes egészségügyi tartalékos rendszer kiépítésével. Az együttműködés révén a katasztrófavédelem-orvostan megerősödése is várható, amely egy esetleges vészhelyzet során a magyar lakosság számára is fontos tényező.

Az ünnepélyes aláíráson Kun Szabó István vezérőrnagy hangsúlyozta, a Magyar Honvédség rendkívül komoly kihívások előtt áll. A Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében a katonaegészségügyben olyan technikai és humánerőforrást érintő fejlődés veszi kezdetét, ami megköveteli a maihoz hasonló együttműködési megállapodások megszületését – fogalmazott a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ parancsnoka. Mint elmondta, a Semmelweis Egyetemmel kötött partnerség célja, hogy a hadszíntéri orvoslás olyan szakemberekre támaszkodhasson, akik képesek bármilyen mostoha körülmények között egészségügyi feladatokat ellátni. (Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem)

Legolvasottabb cikkeink