A bioelektromos képalkotás eljárásával követik az agyműködés dinamikus változásait.
Együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírására került sor az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet (OKITI) és a Pannon Egyetem között április 29-én Veszprémben. A megállapodás aláírásával a vezetők kinyilvánították stratégiai együttműködési szándékukat a két intézmény között az egészségügyi informatikai egyetemi oktatás, a kutatás- fejlesztési tevékenység és a betegellátás vonatkozásában.
Dr. Nagy Zoltán, az OKITI főigazgatója az ünnepélyes aláírás alkalmával elmondta, az intézet a betegek ellátása, a hagyományos egészségügyi szolgáltatások mellett az egészségügyi informatikai oktatást, a klinikai kutatást és fejlesztést is kiemelten kezeli. Az OKITI az idegsebészet és a neurológia területén legmagasabb progresszivitási szintű egészségügyi ellátások, gyógyító-megelőző, szervezés-módszertani, továbbképző és tudományos-kutatások végzésére jogosult, országos hatáskörű intézet.
A főigazgató kiemelte, az informatika munkájukban nagy jelentőségű, a gyors döntési algoritmusok segítik a napi orvosi munkát. A szerződés értelmében pedig telephelyet biztosítanak a Pannon Egyetem számára Budapesten.
A Pannon Egyetem rektora, dr. Friedler Ferenc hangsúlyozta a hosszú távú együttműködés fontosságát oktatás, kutatás és projekttevékenység területén, közös céljaik mentén.
Fotó: Szabó László
A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara évtizedes múlttal rendelkezik orvosi és egészségügyi informatika területén. Az intézmény sokévi kutatási és fejlesztési eredményei elsősorban a korszerű szív- és agyvizsgálati eljárásokhoz, valamint az otthoni gondozás informatikai eljárásaihoz kapcsolódnak. Egészségügyi Informatikai Kutató-Fejlesztő Központot működtetnek dr. Kozmann György vezetésével, aki elmondta, a közös tevékenység eredményeként a bioelektromos képalkotás eljárását fejlesztették ki, amely az agyműködés dinamikus változásainak követésére alkalmas. Két professzori kutatólaboratóriumban is foglalkoznak orvosi informatikai kutatásokkal.