Konszenzus konferencia a diagnosztizálás, gyógyítás egységes szemlélete érdekében.
A “Kékgolyó délutánok" rendezvénysorozat negyedik eseményeként az Országos Onkológiai Intézet Nőgyógyászati Osztálya rendezte meg azt a konszenzus konferenciát, amelyen az ország nőgyógyász és onkológus orvosai, szakemberei képviselték álláspontjukat. A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a petefészek daganatos betegek kezelését a diagnózistól, a műtéten keresztül, a kemoterápiáig és az utógondozásig, egységes szintre kell emelni, továbbá meggyőzni a jelenlevőket a betegek centralizált ellátásának fontosságáról, ha a petefészek daganat gyanúja felmerül.
Ma Magyarországon évente 1100-1200 új megbetegedést regisztrálnak, és 600-800 nő hal meg évente petefészek daganat következtében.
A konferencia megszervezésének szükségességét és aktualitását az is alátámasztotta, hogy a petefészek daganatos betegek ellátása, nem történik kifejezetten szakmai centrumokban, a betegirányítás ilyen értelemben az országban nem működik. Az új betegirányítási rendszerben nem érkeznek a betegek nagy számban a legmagasabb szintű ellátó intézménybe.
A jelenlegi finanszírozási rendszerben nehezen válnak meg az intézmények a betegektől. Leginkább olyan betegek érkeznek irányítottan az Országos Onkológiai Intézetbe, akiknek a betegség előrehaladt állapota miatt már az intézet szakemberei sem tudnak olyan hatékonyan segíteni, mintha a betegek elsődleges ellátása az országos centrumban történt volna. A tudományos program keretében mind a petefészek daganatok sebészi kezelésének, mind pedig a petefészek daganatok kemoterápiás kezelésének előadásaira sor került.
A konszenzus konferencián az intézet állásfoglalást, szakmai ajánlást fogalmazott meg Dr. Kárpáti Edit, a GYEMSZI Minőségfejlesztési Főosztályának vezetője, és Dr. Kis Erika, a GYEMSZI Minőségügyi Főosztályának módszertani szakértője előtt, felhívva a figyelmet a szakmai hiányosságokr.