• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Gyermekbarát lett a Bókay Gyermekklinika épülete

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A most átadott ambuláns részleg csak az első szakasza egy nagyobb átalakítási munkának.

Megújult az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika ambuláns és betegfelvételi részlege, amely egy nagyobb átalakítás első fázisa. Ebben az ütemben megszépültek a betegvizsgálók és az ambuláns helyiségek, amelyek szín- és formavilágukban a gyerekek igényeihez igazodnak - adta hírül az intérmény közleménye. A felújítást a Rigips 1000 m2 speciális gipszkartonnal támogatta, amelynek segítségével hangszigetelt vizsgálókat alakítottak ki. Alacsonyabb lett az átszűrődő zaj, valamint a jövőben a gyerekek egészségesebb helyiségekben várakozhatnak és gyógyulhatnak, mivel a kórház felújított részlegét olyan gipszkartonnal borították be, amely képes kiszűrni a levegőből a formaldehidet, amelyet a WHO emberi rákkeltő hatású anyaggá minősített.

„Az Activ Air technológiával készült gipszkartonok alkalmazásával akár 70%-kal csökkenthető a helyiség levegőjének formaldehid mennyisége. Ráadásul ennek a technológiának köszönhetően a levegőben található formaldehid az egészségre ártalmatlan anyagokká alakul, és semmilyen káros anyag nem kerül vissza a levegőbe. A beépített gipszkarton – többszöri felújítás és átfestés után is – akár 50 éven keresztül ugyanolyan hatékonysággal működik – mondta el Piros Attila, a Rigips ügyvezető igazgatója. – Felelős vállalatként számos kórházi és iskolai felújítást támogatunk, kiemelten fontosnak tartjuk a gyermekek egészségének védelmét, ezért örömmel csatlakoztunk ehhez a kezdeményezéshez. A projekt folytatásaként részt veszünk a sürgősségi osztály kialakításában is."

A tiszta levegőjű helyiségek kialakításán kívül kiemelt szempont volt a váróterem és a vizsgálószobák hangszigetelése is. „Fontos hogy a kórházba érkező gyermekek és szüleik komfortosabban érezzék magukat a klinika falai között, ezzel szorongásukat csökkenteni tudjuk. A hangszigetelő gipszkarton minimalizálja az egyes vizsgálók között átszűrődő vagy a váróterembe kihallatszó zajokat. Már az első időszak tapasztalatai is azt igazolják, hogy jelentősen kisebb a zajterhelés a kórházi rendelések alatt, és ennek előnyeit nemcsak kisbetegeink és szüleik, de munkatársaink is egyaránt élvezik" – hangsúlyozta dr. Szabó Attila, a klinika igazgatója.

Mivel a felújítás idején is folyamatosan fogadta a kórház a betegeket, olyan építészeti megoldásokra volt szükség, amelyeket gyorsan és környezetkímélő módon lehet alkalmazni. „A projekt egészségügyi jellege, a nagyszámú gyermek és a klinika zavartalan 0–24 órás működése miatt kiemelten fontos szempont volt, hogy viszonylag rövid építési idejű, tiszta technológiájú, a kapcsolódó szakágakat rugalmasan kiszolgáló rendszert alkalmazzunk olyan anyagok használatával, amelyek károsanyag-kibocsátása, - kipárolgása minimális, ugyanakkor az alkalmazandó fertőtlenítőszereknek ellenáll.

Míg például egy tégla válaszfalnál a festésig legalább 7 nap száradási idő szükséges, a gipszkartonnál egyetlen nap után folytathattuk a munkálatokat. Ez jelentősen lerövidítette a felújítás idejét – ismertette Törőcsik Ferenc a tervezési feladatokat ingyenesen elvégző Platinium Group kreatív-igazgatója.

A több cég összefogásával és a tervezők, valamint a kivitelező szakemberek önkéntes munkájával megvalósuló felújítás eredményeként gyerekbaráttá tették a mosdókat is, amelyekben a hangszórókon keresztül minden információ eljuttatható az ott tartózkodók számára. Ezen kívül kialakítottak egy elektronikus visszajelző rendszert a szülők számára, amelyen információk láthatók a klinikáról, és hamarosan felkerülnek rá a klinika dolgozói által írt, az otthoni betegellátásról, a sürgősségi helyzetek megoldásáról szóló könyv egyes fejezetei is.

A most átadott ambuláns részleg csak az első szakasza egy nagyobb átalakítási munkának, melynek során elkészül majd egy egynapos sürgősségi gyermekellátó rész is.

Műszeradomány a klinikán
Idén ősszel az Amway támogatásának köszönhetően a budapesti Bókay Gyermekklinika egy Magyarországon egyedülálló műszert vásárolhatott. Az új hemodinamikai monitor a keringési elégtelenség felismerésénél és a helyes kezelés beállításánál kap fontos, sokszor életmentő szerepet. „Ez a speciális monitor évente több száz kritikus állapotú kisgyermek gyógyulását segíti úgy, hogy gyors és pontos méréseket ad a kezelőorvosnak az apróságok vérkeringéséről, szívműködéséről, így mihamarabb elkezdhetjük a célzott gyógyszeres kezelést"– mondta el Dr. Szabó Attila, a gyermekklinika igazgatója.

A kcsaknem 3 millió Ft értékű műszer nagyban megkönnyíti az osztályon dolgozók munkáját; „A készülék külső elektródákkal működik, folyamatosan követhető mérési eredményeket ad, így sokkal gyorsabban és pontosabban jutunk fontos klinikai információkhoz. A használat nem jár kanül beültetéssel vagy fájdalommal, így nem okoz traumát az kicsiknek" – tette hozzá az igazgató.