• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Gyógypedagógia képzést indít a DE

Regionális hírek Forrás: Unideb.hu

Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a képzésre, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.

- A siketek és nagyothallók mikulásünnepségén láttuk, hogy milyen kiváló pedagógiai munkát végeznek a kollégák nagyon nehéz körülmények között súlyosan sérült gyerekeken. Legnagyobb megdöbbenésemre kiderült, hogy ezeknek a halláskárosodáshoz vezető betegségeknek a hátterét pedagógiai szempontból nem vizsgálja senki. Ekkor merült fel az, hogy a Debreceni Egyetem kiaknázva azt a lehetőségét, hogy az orvos- és egészségtudományok területén a legszélesebb spektrumú háttérrel rendelkezik az országban, és ebben a diszciplínában indítson egy olyan képzést, ami máshol nincs – idézte fel a szakindításhoz kapcsolódó kulcsélményét Szilvássy Zoltán rektor a gyógypedagógiai szakot beharangozó sajtótájékoztatón, melyről az egyetem honlapja tudósít.

Az eddigi gyógypedagógiai képzésektől eltérően a Debreceni Egyetemen indulónál az Általános Orvostudományi Kar oktatói is szerepet vállalnak a tanításban. Ezzel nemcsak a szakhoz szükséges orvos- és egészségtudományok oktatása valósul meg magas színvonalon, hanem a tudományos háttér is erősödik.
A nyolcféléves képzés nappali és levelező tagozaton indul 2017 szeptemberében a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon. Másoddiplomás képzésként pedig a jelentkező oklevelétől függően 6 vagy 8 félév lesz az oktatás időtartama. A végzett szakemberek azonnal el tudnak majd helyezkedni.

- Kelet-Magyarországon óriási a munkaerőhiány ezen a szakterületen, jelenleg 1600 logopédus állás betöltetlen. Pedig az országnak éppen ezen a részén él a legtöbb hátrányos, és halmozottan hátrányos helyzetű gyerek, mind pedagógiai, mind gyógyászati szempontból ellátatlanul. Ez egy olyan szak, amely a leendő szakembereknek több szakirányon nyújt egyedülálló képzést, a már aktív pedagógusoknak pedig továbbképzési lehetőséget – részletezte Bálint Péter dékán.

A gyógypedagógiai szak két szakiránnyal – logopédia, tanulásban akadályozottak pedagógiája – indul, de a Szenátus a legutóbbi ülésén további két szakirány – autizmus, pszichopedagógia – kérelmének a benyújtását is támogatta. Mivel a hallgatóknak a második tanév után kell szakosodniuk, így addigra várhatóan már mind a négy lehetőség közül választhatnak majd. Első körben 40-40 hallgatót tudnak fogadni nappali és levelező tagozaton, de a keret a jelentkezéseknek és az igényeknek megfelelően várhatóan bővíthető lesz. A teljes cikk