Idén elindítják a gyógyszertári szakasszisztens képzést, azoknak, akik a szokottnál rövidebb idő alatt szeretnének elindulni az egészségügy világában.
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán a legnépszerűbb klasszikus gyógyszerészképzés mellett elérhető a gyógyszerfejlesztési kutatás menedzser mesterszak, idén pedig elindítják a gyógyszertári szakasszisztens képzést és már a DE Siófok Campusán is lehet tanulni. A hallgatók a GYTK-n a legkorszerűbb elméleti és gyakorlati képzésben részesülnek, ami egyedülálló lehetőségeket nyit meg előttük - írta az egyetemi portál.
- A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara azok számára jó választás, akik szeretnék ötvözni a biológia és a kémia iránti érdeklődésüket az egészségtudományokkal, szívesen segítenek másokon akár a betegek támogatásával, akár az egészségvédelem révén. Gyógyszerészként minden nap lehetőség van valódi értéket teremteni – foglalta össze az előnyöket a kar dékánja.
Bácskay Ildikó elmondta: a gyógyszerészképzés továbbra is rendkívül népszerű és a DE GYTK-n a hallgatók egyedülálló környezetben tanulhatnak. Tavaly májusban adták át a Vezér utcai egyetemi ipari parkban a kar új épületét, amely modern tantermekkel, barátságos közösségi terekkel és a legkorszerűbb laboratóriumokkal várja a hallgatókat. Mivel fontosnak tartják az egészséges életmódot, műfüves futballpályát is kialakítottak és kültéri pingpongasztalok beszerzését is tervezik.
A debreceni gyógyszerészhallgatók csereprogramok révén külföldön is gyarapíthatják tudásukat. Az érkezőket támogató közösség, inspiráló légkör várja, ahol közvetlen a kapcsolat az oktatókkal és a diáktársakkal. A kar környezete és képzése páratlan az országban.
- A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara többet kínál, mint egy diploma. Ez egy közösség, amely inspirál, fejlődésre ösztönöz és biztos alapokat nyújt a jövőhöz. Ha egy olyan hivatást szeretnének, amely megbecsülést és stabilitást ad, miközben mások életét jobbá teszi, akkor a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karát érdemes választani, mert ez a hely ezt biztosítja – fogalmazott Bácskay Ildikó.
Évente átlagosan nyolcvan magyar és harminc-negyven külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait az első évfolyamon. Határon túlról érkezett diákok is gazdagítják a közösséget és lehetőséget adnak arra, hogy közreműködésükkel más kultúrák gyógyszerészeti gyakorlatairól is tanuljanak a hallgatók.
Az oktatói gárda elismert szakemberekből áll, akik nemcsak tanítanak, de mentorálják, támogatják is a képzésben résztevőket, hogy a legtöbbet hozhassák ki magukból.
- Karunk egyik legnagyobb erőssége a nemzetközi szinten is páratlan kapcsolatunk a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzemmel. Ez a szoros együttműködés lehetőséget biztosít hallgatóink számára arra, hogy már az egyetemi évek alatt megismerkedjenek az ipari környezettel. Ez a partnerség szimbolizálja a kar harmadik misszióját, az egészségiparral és a gyógyszeriparral való együttműködést, ami garantálja a hallgatók számára a legfrissebb szakmai tudás megszerzését – fogalmazott Bácskay Ildikó.
A DE GYTK irányítója kifejtette: a gyógyszerészeti ismeretek hagyományosan stabil munkát és biztos jövőt jelentenek. Az itt végzett hallgatók számos kihívás közül választhatnak: a közforgalmú patikákban például közvetlen betegkapcsolatokat alakíthatnak ki, a kórházi és klinikai gyógyszerészetben az orvosi csapat részeként segíthetik a gyógyítást, a gyógyszeriparban innovációval, kutatás-fejlesztéssel és a gyógyszerkészítmények előállításával foglalkozhatnak. Akik gyógyszerészként a hatósági gyógyszerellenőrzés területén helyezkednek el, az egészségügyi biztonság fenntartásán dolgozhatnak. A szépségiparban is több egykori DE GYTK-s hallgató dolgozik, például dermokozmetikumokat fejlesztenek, illetve esztétikai kezelések során közreműködnek. A friss diplomások számára a „patika tisztaságú” munkahelyek és a változatos karrierutak garantáltak.