A Magyar Wellness Társaság a wellness és a spa nemzetközi mozgalmak által képviselt életszemlélet hazai elterjesztésére vállalkozott, amikor 2001-ben megalakult.
Hévíz |
A szakmai zsűri a Hotel Carbona (az egykori Bányász Üdülő) építészeti megoldásai mellett a szakmai és szolgáltatási színvonalat vette górcső alá a rendkívül szigorú megfelelési lista alapján. Ennek nyomán ítélték oda Az Év Wellness Szállodája címet a hévízi Hotel Carbonának. Az indoklásban megállapították: az intézményben egyszerre ötvöződik a klasszikus hévízi gyógykúra és a legmodernebb wellness terápia.
A társaság Az Év Szépségintézete díja ugyancsak Hévízre került. A Hotel EurópaFit azért érdemelte ki a nívódíjat, mert kategóriájukon belül a legszélesebb szolgáltatást nyújtják a klasszikus gyógyászattól az alternatív kezeléseken át a testápolásig, ezzel megvalósítva a holisztikus – az emberi testet, lelket és szellemet egységben kezelő – szemléletet.
A Magyar Wellness Társaság nívódíjjal jutalmazta a központok közül a budapesti A1 Wellness Centert. A röjtökmuzsaji Szidónia Kastélyszálloda a gasztronómia, a győri Rába Quelle a spa, a büki Danubius Thermal és Sport Hotel a balneo- és thalasso terápia, a sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő gyógyászati részlege a medicina kategóriában részesült nívódíjban.
A wellnessoktatást végző intézmények csoportjában a budapesti Heller Farkas Főiskola egészségturizmus szakiránya, a média kategóriában a Les Nouvelles Esthétiques érdemesült a szakmai bizottságok által odaítélt Wellness Nívódíjra – olvasható a társaság tájékoztatójában.
A Magyar Szállodaszövetséggel közösen 2006-ban elindítják a hazai wellness-hotelek minősítési rendszerét is.