• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Így látja az Affidea a Szegedről való távozást

Regionális hírek 2020.06.09 Forrás: Weborvos
Így látja az Affidea a Szegedről való távozást

27 sikeres év után elhagyják Szegedet, ahol több vizsgálati központot is működtettek.

"Az Affidea Magyarország 27 éven át nyújtott nemzetközileg elismert, magas színvonalú egészségügyi szolgáltatást Szeged és a régió lakosainak. A Szegedi Tudományegyetem a közelmúltban azonban úgy döntött, hogy felmondja a vállalatunkkal kötött szolgáltatási szerződést, és lehetetlenné teszi a radiológiai ellátás folytatását" - reagált az Affidea Magyarország a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) sajtóközleményére, mint írták, a nyilvánosság tárgyszerű tájékoztatása érdekében.

"Mint ismeretes, az SZTE egyoldalúan és jogellenesen mondta fel az Affidea Magyarországgal 2029-ben lejáró szolgáltatási szerződését, annak ellenére, hogy az Affidea minden lehetséges módon igyekezett megegyezésre jutni az egyetem vezetésével, és minden erőfeszítést megtett annak érdekében, hogy megakadályozza a szerződés felmondásából következő erkölcsi, anyagi és egészségügyi károkozást.

Értetlenül állunk az SZTE jogellenes lépései előtt, és nincs más választásunk, mint 27 sikeres év után elhagyni Szegedet, ahol több vizsgálati központot is működtettünk. Büszkék vagyunk arra, hogy magas színvonalú szolgáltatásainkat évente mintegy negyedmillió páciens vette igénybe. Meggyőződésünk, hogy az olyan magánszolgáltatók, mint az Affidea, sikeresen működhetnek együtt az állami egészségügyi intézményekkel, hiszen betegek tömegeinek nyújtanak korszerű ellátást, miközben biztosítják az közfinanszírozott költségvetés leghatékonyabb felhasználását.

Leitner György, az Affidea Magyarország ügyvezető igazgatója rámutatott: „Nehezen értelmezhetők a magán- és a közfinanszírozott egészségügyi ellátás szétválasztásáról szóló nyilatkozatok egy olyan környezetben, ahol a kormány szabályozza a szolgáltatások árát, és ahol a két rendszer közötti működési szinergiák soha nem voltak fontosabbak, mint a közelmúltban, a Covid–19-járvány idején. Bebizonyosodott, hogy a szoros állami-privát együttműködéssel elérhetjük azt a hatékonysági és megbízhatósági szintet, amely a világszínvonalú orvosi ellátáshoz szükséges; mindezt az előírt költségvetési forrásokból.”

Ugyancsak fontos kiemelnünk, hogy a képalkotó diagnosztikai vizsgálatok ára mellett azok mennyiségét is – vagyis az adott időszakra finanszírozott kapacitást – az állam határozza meg. Hangsúlyozzuk azt is, hogy az Affidea szegedi díjazása mindvégig az OEP, illetve a NEAK által az SZTE Klinikai Központnak járóbeteg-ellátásra kifizetett finanszírozás összege alatt volt, ami évtizedeken keresztül jelentős többletbevételt biztosított az egyetemnek.

Mindeközben az Affidea 10 milliárd forintos nagyságrendben fektetett modern berendezésekbe, biztosította a működtetésükhöz szükséges fejlesztési és karbantartási költségeket, beleértve az állami ingatlanokba való befektetéseket is, illetve az SZTE alkalmazottainak továbbképzését is.

„Az egyetem úgy döntött, hogy közel 5 milliárd forintot fordít a meglévő berendezések duplikálására, ezt állampolgárként is közpénzpazarlásnak érzem, hiszen az Affidea szerződésszerűen eljárva folyamatosan a legmodernebb berendezésekkel bővítette eszközparkját. Ennek fényében az egyetem jogellenes döntése még inkább meglepő: nekünk kárt okoz, költségvetési forrást pocsékol el, és hosszú távú finanszírozási terheket keletkeztet” – tette hozzá Leitner György.

Az Affidea jelentős tapasztalatokkal rendelkezik az orvosszakmai és technológiai know-how egyedülálló kombinációján alapuló egészségügyi központok sikeres működtetésében: az orvosok, a betegek és a közellátás érdekeit szem előtt tartva biztosítunk költséghatékony, innovatív és magas színvonalú ellátást.

Félrevezető az egyetem azon állítása is, miszerint – az Affidea-szerződés miatt – nem volt lehetősége részt venni klinikai kutatásokban. Valójában az elmúlt években az Affidea minden ehhez szükséges berendezést, illetve szakszemélyzetet az egyetem rendelkezésére bocsátott. Több mint 100 tudományos cikk, illetve számos hazai és európai orvosi konferencián bemutatott poszter és előadás bizonyítja a szegedi orvosok hozzájárulását a klinikai kutatásokhoz és a tudományos fejlődéshez, illetve azt is, hogy az Affidea aktívan részt vett az egyetem nemzetközi hírnevének megerősítésében.

Leitner György hangsúlyozta: „Az Affidea hazai és nemzetközi sikertörténete 1991-ben Magyarországon kezdődött, ma pedig már több mint 900 hazai szakembernek adunk munkát. Továbbra is elkötelezettek vagyunk, hogy egészségügyi központjainkban a legmagasabb szintű szolgáltatásokat nyújtsuk pácienseinknek és partnereinknek, és szeretnénk elkerülni, hogy a szerződés egyoldalú felmondása miatt munkahelyek szűnjenek meg. A történtek után ugyanakkor elkerülhetetlennek látjuk hazai beruházási terveink újragondolását” - áll a közleményben.