• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Így lesz egyetemi kórházzá a Kenézy

Regionális hírek Forrás: Unideb.hu

Július 1-jére szeretnék elérni azt az állapotot, hogy valóban egyetemi kórházzá váljon a Kenézy Kórház.

Főorvosi-főnővéri tájékoztató értekezletet tartottak a Kenézy Kórház fenntartóváltásáról kedden. Az intézmény 2017. január 1-vel került a Debreceni Egyetemhez, az egyetemi kórházi státusz a Szenátus döntése után nyártól lehetséges - tudósított az eseményről az egyetem honlapja.

- A Kenézy Kórház nem lesz klinika – szögezte le Kósa Lajos, az egészségügyi intézmény Debreceni Egyetembe történő integrációját lehetővé tevő törvénymódosítás egyik benyújtója a kórházban tartott keddi értekezleten. - Ez egy speciális kategória, amely kifejezetten az olyan városokban elérhető, amelyek egyaránt rendelkeznek orvosképző egyetemmel és egészségügyi ellátó intézménnyel. Fontos megjegyezni: az egyetemi kórház nem klinika, nem változik az ellátási szint, képzési és kutatási feladatokat sem végez, csupán a gyakorlati orvosképzésben vesz részt a progresszivitási szintnek megfelelően, az egyetem a kórház fenntartója, ugyanakkor megmarad az önálló jogi státusza – jelentette ki Kósa Lajos.

Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár kijelentette: az integráció során fontos szempont volt, hogy Debrecenben ne ismétlődhessen meg a szegedi példa, amelynél a beolvasztás a teljesítményvolumen-korlátok elvesztése miatt kedvezőtlen volt. - Egyetemi kórházként ugyanannyi forrás jut majd az intézménynek, mint korábban, tehát nem a költségcsökkentés a cél, hanem az ellátás hatékonyságának javítása. Az új együttműködésben mindenki megtalálhatja majd a számítását, az egyetemnek bővül a gyakorlati képzési kapacitása, a kórház pedig az ország legnagyobb egészségügyi intézményrendszerének tagja lesz – fogalmazott Ónodi-Szűcs Zoltán.

Az államtitkár hozzátette: előbb az integrációt irányító testület, majd az egészségügyi irányító testület (EIT) fogja felügyelni a létrejövő intézményt. A nyolctagú testületben helyet kap az egyetem részéről: a rektor, a kancellár, a Klinikai Központ főigazgatója és a Kenézy Kórház főigazgatója, a fenntartó kormányzat részéről: az államtitkárság két delegáltja mellett Széles Diána alpolgármester és Rácz Róbert kormánymegbízott.

Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja az integráció aktuális helyzetéről szólva kifejtette: január elsejével a kórház az egyetem fenntartásába került, már megkezdték a helyzetfelmérést. - Szeretnénk megismerni a kórház szerződésállományát, különböző gazdasági folyamatait, valamint a háttérszolgáltatások ellátási módszertanát. A Kenézy Kórház munkatársaival együtt részletes ütemtervet dolgoztunk ki a feltárásra vonatkozóan.

Az év elején a Debreceni Egyetem középirányítóként az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szerepét vette át. Július 1-jére szeretnénk elérni azt az állapotot, hogy valóban egyetemi kórházzá váljon a Kenézy Kórház, s a Debreceni Egyetem adószáma alatt önálló OEP-szerződési jogosultsággal működő betegellátó intézményként vesz részt a további működésben – tájékoztatott a kancellár.

Lampé Zsolt főigazgató megbízása március elsején lejár, ugyanakkor kérni fogom, hogy az átmeneti időszakban, azaz július 1-jéig pályázza meg a Kenézy Kórház főigazgatói posztját, majd az egyetemi kórház vezetése kapcsán is számítunk a munkájára – hangsúlyozta Szilvássy Zoltán rektor. Hozzátette: a Debreceni Egyetem 123 milliárd forintos költségvetése, amely a kórház büdzséjével tovább nő, megfelelő hátteret jelent a további szakmai fejlődéshez.

Az elkövetkezendő időszak teendői kapcsán a rektor elmondta: az egyetemhez hasonlóan, ahol a klinikák igazgatóival és a professzorokkal egyeztettek, a kórházban is valamennyi orvosi diszciplína vezetőivel és a szakorvosokkal is beszélni fognak az új rendszer működésének részleteiről, áttekintik a lehetséges ellátási helyszíneket, a feladatmegosztást, illetve az olyan terveket, mint például a sürgősségi betegellátó klinika létrehozása. A teljes tudósítás itt