A kutatócsoport tagjai meghívást kaptak a Francia-Magyar Tudományos Kutatói Fórumra is.
Dr. Sébastien Reymond, a budapesti Francia Intézet tudományos és egyetemközi együttműködési attaséja látogatást tett az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetben, hogy megismerkedjen a nemrégiben TÉT, vagyis kétoldalú tudományos és technológiai együttműködéseket támogató pályázatot elnyert kutatócsoport tagjaival, illetve a kutatásban francia részről részt vevő munkacsoport vezetőjével - számolt be róla a semmelweis.hu. A francia-magyar kutatócsoport az embrionális idegrendszer részét képező ganglionléc szerepét vizsgálja az immunrendszer fejlődésébe.
A kutatás francia munkacsoportjának vezetője Sophie Creuzet, az embrionális idegrendszer részét képező ganglionléc sejtpopuláció kutatásának nemzetközileg elismert szaktekintélye - olvasható a Semmelweis Egyetem honlapján. A kutató munkája során többek között arra keres választ, hogy ennek a sejtpopulációnak a sejtjei milyen szervekbe jutnak el, és az embrionális fejlődés során őket ért hatásoknak milyen szerepük van az idegrendszer fejlődési zavarának hátterében húzódó kórképek kialakulásában.
Magyar oldalról a Semmelweis Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetének Őssejt- és Kísérletes Embriológia Laboratóriuma LymphoCrest munkacsoportjában Bódi Ildikó és H.-Minkó Krisztina a ganglionléc szerepét vizsgálják a csecsemőmirigy (thymus) fejlődésében. (A ganglionléc a gerinces embriókban megjelenő átmeneti, multipotens, vándorló sejtpopuláció, amelyből a perifériás idegrendszer idegi és gliális elemeitől kezdve a bőr pigmentsejtjein át számos struktúra származtatható.)
A kutatócsoport munkájában a klinikumból Dr. Prodán Zsolt (Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet) és Dr. Kriván Gergely (Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológai és Infektológiai Intézet) vesznek részt, valamint Dr. Szállási Zoltán (Harvard University, Boston Children’s Hospital) és Dr. Rusz Orsolya (II. Sz. Patológiai Intézet).
A kutatócsoport tagjai meghívást kaptak a Francia-Magyar Tudományos Kutatói Fórumra, ahol lehetőségük nyílik tudományos munkájuk prezentációjára. A teljes beszámoló itt olvasható (Fotó: Anatómiai, Szövet és Fejlődéstani Intézet)