• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Megugrott a bér, csökkent az agyelszívás

Lapszemle 2019.04.13 Forrás: index.hu
Megugrott a bér, csökkent az agyelszívás

Míg a legkiugróbb értéknek 2017-ben egy 900 ezres bruttó ajánlat minősült, 2018-ban felbukkant 1,4 millió forintos havi bér is.

Minden országnak nagy károkat okoz az agyelszívás, vagyis a legokosabb és nyelveket is beszélő fiatalok kivándorlása. Egy friss kutatás szerint Magyarországon javulhat a helyzet, ugyanis érdemben megugrottak a kutatói átlagkeresetek - írta az index.hu. 

A munkaerőpiaci béremelkedés az alkalmazott kutatásban foglalkoztatottak körében az átlagot messze meghaladja, ugyanakkor körükben a külföldre vándorlás immár kevésbé jellemző tendencia – állapította meg az IseeQ fejvadász cég (a Startup Safari egyik szervezője) több mint 1500 fő körében végzett felmérése. 

A fejvadász cég iparági szereplőknél dolgozó munkatársak körében lefolytatott felmérése szerint egyre több magyar kutató hagyja el az egyetemi, nem kifejezetten jól fizető kutatói állását vagy hagyja félbe PhD tanulmányait, mert az átlagot jócskán meghaladó béremelkedés és a biztos jövőkép valósággal átszippantja a kutatókat a privát szférába - írták.