Idén is meghirdették az egyetemi szintű szóvivői és kommunikációs képzést az egészség területén.
Az egyéves tanulmányok során olyan gyakorlati szakembereket készítenek fel az intézményi, szervezeti kommunikációra, akik képesek lesznek a korszerű technikai eszközök közvetítésével a kommunikációt magas szinten végezni.
Az egészségügyi terület számára felkészítendő hazai egyetemi szóvivő és kommunikációs képzés célja, hogy a tanulmányokat elvégző szakemberek képesek legyenek a szakterületük, az intézményük kommunikátoraként közreműködni. Az oktatási innovációban élenjáró Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karán tavaly indították első ízben az egészségügyi szóvivő és kommunikációs szakirányú továbbképzési szakot. Tíz hallgató szerzett diplomát, akiknek többsége kommunikációs feladatokat lát el a munkahelyén.
Az orvosok és egészségügyi dolgozók a képzés során felkészülnek arra, hogy képesek legyenek hatékonyan, professzionális módon képviselni és közvetíteni beteg-orvos, beteg-beteg, orvos-orvos közötti személyes, illetve a társadalmi, a munkahelyi, az intézményi, a szakterületi és a sajtókapcsolati területeken.
Tanárai, előadói a kommunikációs és egészségügyi szakma ismert szakemberei, többek között: Kozák Ákos/GFK, dr. Orodán Sándor/Magyar Szóvivők Egyesülete; dr. Szeles Pérter/Magyar PR Szövetség, Győrfi Pál/OMSZ, Szabó György/Sanoma, Buncsik Ildikó, G. Németh György/napidoktor.hu, dr. Straszer Tibor. Jelentkezés szeptember 7-éig, információk: www.ktk.nyme.hu