• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kitüntető díjakat adtak át a főváros napján

Regionális hírek Forrás: MTI

Egészségügyben dolgozó, illetve az ágazathoz közeli területen munkálkodó személyiségeket is kitüntettek.

Tarlós István főpolgármester a főváros napja, Budapest egyesítésének 141. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen arról beszélt, hogy Budapestnek, a magyaroknak ma is a közösség összetartására, összefogására van szüksége. Mint mondta, az összefogás mellett példaképekre is szükség van. A főváros mindig is csak úgy fejlődhetett, hogy itt voltak azok a kiváló egyéniségek és hazafias elkötelezettségű emberek, akik saját munkájukat a közösség javára fordították. Eredményeik példaértékűek lettek, mások számára követendő mintát nyújtottak - hangsúlyozta a főpolgármester.

Kijelentette: a kitüntetettek olyan polgárok, akik kitartó munkával közösséget teremtettek és erősítenek ma is.

Beszéde után a főpolgármester átadta az elismeréseket.

Pro Urbe Budapest díjat kapott Béres József, a Béres Gyógyszergyár Zrt. elnöke az egészségügy, oktatás és kultúra területén nyújtott kiemelkedő és önzetlen támogatásáért, szolgálatáért, Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke, szaktanácsadója a rászoruló gyermekekért végzett fáradhatatlan és áldozatos munkájáért. Magyar Zoltán olimpiai bajnok, a Magyar Torna Szövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke kiemelkedő és sikeres sportpályafutása, jelentős sportdiplomáciai és sportpolitikai tevékenysége elismeréseként, Solymosi Pál szájsebész főorvos pedig a fővárosiak egészsége érdekében végzett több mint négy évtizedes kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként részesült a díjban. Szilágyi-Sándor András református lelkipásztor, a Budapest-Kőbányai Református Egyházközségért végzett áldozatos tevékenységéért, közösségépítő szolgálatáért, Tóth Tamás, Budapest rendőrfőkapitánya a főváros közrendjének és közbiztonságának fenntartásáért végzett két évtizedes áldozatos munkájáért, kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenysége elismeréséül vehette át a díjat.

Budapestért díjban részesült Albrecht Ute, a Budapest Főváros Városépítési Tervező Kft. ügyvezetője, Fallerné Hajdu Katalin Anna, az Abigail Galéria és Aukciós Ház ügyvezetője, Müller Istvánné, az Óbudai Szociális Szolgáltató Intézmény vezetője, Rúzsa Magdolna énekes, dalszerző, Vasváry Artúrné, a Magyar Rákellenes Liga tiszteletbeli elnöke, Bokor János nótaénekes, Farkas Bálint operettművész, Frenák Pál táncművész, koreográfus, Győrffy László, a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ igazgatóhelyettese, Kállay Emil piarista szerzetes, hittanár, Kamuti Jenő vívó, orvos, sportvezető, Kányádi Sándor költő, Kovács Attila Ferenc helyettes országos tisztifőorvos, Kovács Sándor nyugalmazott vezérőrnagy, Rimanóczy Jenő építész, Simon Tamás egyetemi tanár, professor emeritus, Sóron László, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár nyugalmazott főigazgató-helyettese, Takaró Mihály irodalomtörténész, író, tanár, Tátrai Tibor gitáros, zeneszerző, továbbá a Magyar Állami Népi Együttes, a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület és a Római Sport Egyesület.

Zalabai Gábor-díj - A budapestiek esélyegyenlőségéért díjat kapott a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat több százezer beteg gyermeknek nyújtott segítsége és áldozatos szolgálata elismeréseként.

A Fővárosért Emlékzászló Díjat a Terrorelhárítási Központ (TEK) "a főváros lakosságának biztonságához és védelméhez szilárd garanciát jelentő, magas szakmai színvonalon nyújtott szolgálata elismeréseként" kapta. Az elismerést és az azzal járó zászlót Hajdú János, a TEK vezetője vette át.

A Dr. Barna Sándor-emlékérem - A főváros közbiztonságáért díjban részesült Kardos Pál, a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szervezetek Szövetségének elnöke, Kossa György Géza tűzoltó dandártábornok, iparbiztonsági főfelügyelő, Kuczik János Zoltán, Budapest rendőrfőkapitányának rendészeti helyettese, Nagy Miklós Imre, a Készenléti Rendőrség Rendészeti Igazgatóságának igazgatója és Szegő László dandártábornok, a köztársasági elnök szárnysegédje.

Papp László Budapest-sportdíjat kapott Kiss Éva, a Budapesti Honvéd Sportegyesület úszó szakosztályának igazgatója, Kótai Mihály világbajnok ökölvívó, Steinmetz Barnabás olimpiai bajnok vízilabdázó, Szuper Levente, a Vasas jégkorong szakosztályának igazgatója, valamint Tomhauser István atlétika utánpótlásedző.

A Fővárosi Közgyűlés 1991. március 21-ei döntése értelmében a főváros ünnepnapja november 17., annak emlékére, hogy 1873-ban ezen a napon egyesült Pest, Buda és Óbuda.