Gyakorló és leendő gyógytornászokat tanítottak a legújabb fizioterápiás fogástechnikákra.
A legújabb, kézzel végzett fizioterápiás fogástechnikákat, többek között a McKenzie- és a Maitland terápiát, valamint a Dorn módszert is bemutatták a május 26-án megtartott Vlll. Fizioterápiás Szakmai Napon, a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán - számolt be a rendezvényről az egyetem honlapja.
A mozgásszervi és az izmok okozta problémák kezelésére, valamint a fájdalom csökkentésére is alkalmazhatók a manuális technikáknak nevezett fizioterápiás módszerek. Ezek olyan passzív eljárások, melyek magas anatómiai tudáson alapulnak és egyéb, ma divatos tornaeszközök nélkül, a terapeuta kezével végzett fogástechnikákon keresztül érik el a panaszok megszűnését.
- A fizioterápiás eljárások rendkívüli ütemben fejlődnek, nemzetközi szinten folyamatosan újabb és újabb technológiákat dolgoznak ki. Ezeket nem mindig tudjuk azonnal beépíteni hallgatóink képzésébe, de választható kurzusként és az évente megrendezett szakmai napunkon elérhetővé tesszük számukra, ezzel is emeljük az oktatás színvonalát. Minden évben többszörös a túljelentkezés a gyógytornász szakra és a lemorzsolódás itt egyáltalán nem jellemző – mondta Veres-Balajti Ilona, a Fizioterápiás Tanszék vezetője.
A hallgatók és a gyakorló szakemberek megismerhették a szakmai napon például a Terrier és a Dorn módszert, a Maitland, a Mulligan és a fascia technikát, valamint a McKenzie terápiát. Ez utóbbi speciális tornáztatási módszer már nemcsak a szakmabeliek, hanem a betegek körében is széles körben ismert, az orvosok egyre gyakrabban ajánlják a porckorongsérvtől és hasonló tünetektől szenvedő pácienseknek.
A résztvevőket az elméleti és gyakorlati bemutatók mellett szűrővizsgálatokkal is várták a Vlll. Fizioterápiás Szakmai Napon. Többek között vércukor-, véroxigén-, vérnyomás- és koleszterinszint-mérésre, fitnesz tesztre és testtömeg index-meghatározásra is volt lehetőség, amiben a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata közreműködött.