Koraszülött ellátással kapcsolatos nemzetközi konferenciát rendeztek Budapesten.
November 8-9-én hetedik alkalommal rendezték meg a SCENE (Separation and Closeness Experiences in the Neonatal Environment) elnevezésű nemzetközi kutatói konferenciát, melynek fő célja, hogy javítsák a szülők és csecsemők újszülöttellátás során szerzett tapasztalatait, illetve az ellátás kimenetelét. Idén a Melletted a Helyem Egyesület, valamint Pető András Kar (PAK) Pedagógiai Intézetének szervezésében Budapest adott otthont a családbarát és fejlődést támogató koraszülött-ellátással kapcsolatos szakmai eseménynek - számolt be róla a Semmelweis Egyetem honlapja.
A konferencia szervezői a megnyitón hangsúlyozták: az elmúlt években világossá vált, hogy a modern műszerek, a koraszülöttek számára a kórházi időszakban biztosított fájdalom- és stresszmentes kezelések, illetve ezzel szoros összefüggésben a szülők bevonása a gyógyító csapatba garantálják a koraszülöttek ellátására tett törekvések sikerét. Kapcsolódva a köszöntőkhöz, Dr. Nádor Csaba, a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának neonatológus főorvosa, a társszervező egyesült elnöke kiemelte, hogy az utóbbi években a koraszülött ellátás filozófiája mélyrehatóan megváltozott, a szakembereknek új készségeket kell megtanulniuk, és olyan új gyakorlatokat kell kidolgozniuk, amelyek gyakran ellentmondanak a hagyományos orvosi paradigmáknak.
A rendezvényen a világ 22 országából több mint száz szakember és érintett szülő vett részt: az első napon az előadásokon az édesapák szerepéről esett szó a koraszülött ellátás során, majd családbarát koraszülött ellátás alappilléreit érintő kutatások jelenlegi eredményeit mutatták be. Az esemény második napján a koraszülöttek kórházi időszak utáni speciális igényeit, illetve a szülő-koraszülött szeparációjának rövid- és hosszútávú következményeit, epidemiológiai vonatkozásait járták körbe a vendégek a plenáris üléseken, valamint a poszter-szekcióban. (Fotó: Tatai Balázs) A teljes beszámoló itt olvasható