• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mentorhálózat segíti majd a koraszülötteket

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A hálózat központjai Debrecenben, Nyíregyházán és Szolnokon működtetett mentorházakban lesznek.

Több mint 610 millió forintos uniós és állami támogatásból szeptember 1-én elkezdődött a „Mentorprogram az Észak-alföldi régió koraszülöttjei részére" című projekt megvalósítása. A program átfogó célja, hogy az Észak-alföldi régióban az elmúlt hét évben világra jött koraszülötteknek és családjaiknak segítő kezet nyújtson - áll az Újszülöttjeinkért, koraszülöttjeinkért Alapítvány szerdai közleményében.

A program keretében az alapítvány lehetőséget kapott arra, hogy kiépítsen egy mentorokból álló hálózatot. A hálózat központjai Debrecenben, Nyíregyházán és Szolnokon működtetett mentorházakban lesznek. A projekt fő feladata a fejlesztéshez való hozzáférés és a gyermekközösségbe való befogadás elősegítése. A családok átfogó támogatást kapnak az őket érintő nehézségek feldolgozásához, melyben a mentorok tanácsadóként kísérik az érintetteket, segítenek a gyermekek speciális igényeire válaszolni.

Az alapítvány közleménye szerint küldetésük, hogy a koraszülött gyermekekben, a „tenyérnyi csodákban" rejlő képességeket kibontakoztassák, és a bennük rejlő tehetséget mindenki számára láthatóvá tegyék. A projekt további célja a koraszülött gyermekekkel foglalkozó szakemberek szemléletmódjának formálása, érzelmi teherbíró-képességének erősítése.

A három év alatt számos konferenciát, családi programokat, és színes rendezvénysorozatot valósítanak meg, melyek elősegítik a családok összetartozásának megélését, a sorstárs segítés és az önkéntes munka örömét. Ezen alkalmak mellett kiadványaik is hozzájárulnak ahhoz, hogy a legmodernebb fejlesztő módszerek mindenki számára elérhetővé váljanak. A modern kor kihívásainak megfelelően kidolgozott szakmai és ismeretterjesztő tartalmaik elektronikus formában is, ingyenesen hozzáférhetővé válnak.

A fenti célokat elhivatott szakembergárda valósítja meg: koraszülött ellátásban dolgozó orvosok, pszichológusok, pszichiáter, gyógypedagógusok, fejlesztő pedagógusok, nyelvtanárok, egyetemi oktatók és informatikusok. Együttműködő partnerek a régió valamennyi koraszülött intenzív osztálya, valamint a római katolikus, görög katolikus és a református egyház - olvasható a közleményben.