• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mobil röntgengépek a kistarcsai kórháznak

Regionális hírek Forrás: MTI

Az államtitkár most készül a kormány asztalára letenni azt a fejlesztési tervet, amelynek része, hogyan lehet tovább emelni a béreket.

Négy, a legmodernebb technikával működő mobil röntgengéppel gyarapodott a kistarcsai Flór Ferenc Kórház eszközparkja. Emellett korszerűsítették az intézmény nővérszállását is.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a keddi ünnepélyes átadáson kiemelte, hogy az elmúlt öt évben több mint 322 milliárd forintot fordítottak a kórházakra, az intézmények 70 százalékában valósultak meg jelentős fejlesztések, részleges vagy teljes felújítás. Ezen felül több mint 100 milliárd forint értékben szereztek be nagy értékű gépeket, műszereket - tette hozzá.

Közös érdek, hogy minél kevesebb időt kelljen a kórházban tölteni - hangsúlyozta a miniszter, aki azt mondta, hogy ehhez szükség van a fejlett infrastruktúrára, ami a gyorsabb gyógyuláshoz járul hozzá, másrészt pedig az alapellátás, a háziorvosi szolgálat megerősítésére, ez havi 150-160 ezer forint nettó pluszjövedelmet jelentett 2015-ben, és jelent 2016-ban is.

A folyamat gyorsítását és egyszerűsítését szolgálja az elektronikus egészségügyi szolgáltatások fejlesztése is - fűzte hozzá.

Balog Zoltán szólt arról is, hogy az orvosok és az ápolók jó munkájának köszönhetően a magyar egészségügy európai színvonalon teljesít. A béremelésről szólva úgy fogalmazott: azt folytatni kell, s "bízom benne, hogy már ebben az évben tovább tudunk lépni".

A miniszter a tárca számára fontosnak nevezte az egészségügyi dolgozók jövedelmének kérdését, hozzátette ugyanakkor, hogy "csak az ország teherbíró képességének arányában lehet előremenni".
Jelezte: Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár most készül a kormány asztalára letenni azt a fejlesztési tervet, amelynek része, hogyan lehet tovább emelni a béreket.

A miniszter kitért a rezidensprogramra is, és elmondta, hogy először sikerült a létszámot feltölteni.

Trombitás Zoltán, a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház főigazgatója a beruházásokat ismertetve közölte, hogy két területen történt uniós forrásból összesen 300 millió forintos fejlesztés: befejeződött a százszemélyes nővérszálló energetikai korszerűsítése, ami az energiaköltség harmadának megtakarítását teszi lehetővé, valamint a legmodernebb technológiájú röntgengépből tudtak négyet beszerezni. A készülékek minimális sugárterheléssel működnek, és a minőségi ellátás javítását, illetve a személyzet védelmét szolgálják - közölte. (MTI Fotó: Máthé Zoltán)