• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Munkával az egészségügyért Nyíregyházán

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Támogatott foglalkoztatás a nyíregyházi Jósa András Oktatókórházban.

Az egészségügyi ellátórendszer szerkezetátalakítása országos szinten több ezer egészségügyi dolgozót érintett. Az átszervezések következtében felszabaduló humánerőforrást a szakorvoshiánnyal küzdő területekre kell átirányítani. Ezt a célt segítette elő egy olyan középtávú, foglalkoztatást támogató program elindítása, amely átmeneti bértámogatást nyújt a hiányzó funkciót lefedő orvosi kapacitások biztosítása érdekében. Előzőek alapján a TÁMOP-6.2.4/A-09/1 kódszámú program átfogó célja az átalakuló ellátórendszer hatékony működéséhez szükséges humán¬erőforrás biztosítása.

A Jósa András Oktatókórház Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kft. (4400 Nyíregyháza, Szent István út 68.) az említett pályázati lehetőségre 2010-ben nyújtott be pályázatot a Strukturális Alapok Programirodához „Munkával az egészségügyért" címmel, melyet a Közreműködő Szervezet támogatásra alkalmasnak minősített. A támogatott foglalkoztatásra az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával kerül sor.

A projekt 2010 szeptemberében került megindításra, majd ezt követően sor került a támogatott foglalkoztatásban részt vevő szakorvosok, illetőleg szakorvos-jelöltek (összesen 4 fő) foglalkoztatásának megkezdésére. A támogatott foglalkoztatás időtartama 24 hónap, mellyel megegyező mértékű továbbfoglalkoztatási kötelezettség terheli a kedvezményezett kórházat.

A Jósa András Oktatókórházban a támogatás fogadásával érintett szakterületek: a haematológia, aneszteziológia és intenzív terápia, ortopédia-traumatológia, diabetológia. Valamennyi területen a szakellátás folyamatos és biztonságos fenntartása, fejlesztése szempontjából alapvető fontosságú az új munkatársak alkalmazása.

Közeledve a projekt támogatott szakaszának a lezárásához, megállapítható, hogy a projekt eredményeként az érintett szakterületeken a támogatás felhasználásával a korábbiakhoz képest nagyobb biztonsággal biztosítható a hatékonyabb működéshez szükséges humán erőforrás, melynek kapcsán fokozható a gyógyítás betegközpontúsága, illetőleg hatékonysága is.