A háziorvosok szerint a kórházban kialakított ügyelet nem felel meg a szakmai elvárásoknak.
Háziorvosok szerint a veszprémi Cholnoky Ferenc kórházban kialakított háziorvosi ügyeleti helyiségek nem felelnek meg a kívánalmaknak, ezért csak akkor hajlandóak oda "költözni", ha az általuk kifogásolt hiányosságokat megszüntetik - közölte az érintettek álláspontját az általuk megbízott ügyvédi iroda csütörtökön az MTI-vel.
Bősze Ferenc ügyvéd kifejtette: a háziorvosok az önkormányzattal folytatott egyeztetéseken jelezték, hogy a kórházban kialakított ügyeletei helyiségek - amelyek között korábban egyszemélyes orvosi pihenőnek, raktárnak használt helyiség is van - nem felelnek meg az ügyeleti céloknak.
Az ügyvéd megjegyezte: az irodát megbízó 47 háziorvosnak nem azzal van problémája, hogy szeptember elsejétől a kórházban kellene ügyelnie, hiszen az integrált kórházi és háziorvosi ügyeletre más városban is van példa, hanem azzal, hogy a szakmai elvárásoknak nem tesz eleget a kórházban kialakított központi ügyelet.
Bősze Ferenc közlése szerint ugyan a kórház és a város megállapodást írt alá arról, hogy az újonnan kialakított sürgősségi részlegben helyezik el az integrált ügyeletet, erről az érintett háziorvosokkal nem kötöttek megállapodást. Szóbeli egyeztetések voltak, s azokon a hiányosságokat a háziorvosok jelezték, a gyakorlatban azonban nem változott semmi - tette hozzá.
A háziorvosok az alapellátás részeként az ügyeletet a régi helyen, a Cserhát lakótelepen ugyanolyan formában folytatják, de a kórházba csak akkor hajlandóak "költözni", ha az általuk kifogásolt hiányosságokat megszüntetik - szögezte le Bősze Ferenc.
Némedi Lajos (Fidesz-KDNP), Veszprém egészségügyért felelős alpolgármestere az MTI-nek azt mondta: a háziorvosokkal idén júniusban helyszíni bejárást is tartottak a kórház új sürgősségi osztályán, s az orvosok tettek ugyan kifogásokat, de élesen nem határolódtak el attól, hogy a kórházba "költözzenek".
Rácz Jenő, a megyei kórház főigazgatója az MTI-nek korábban azt mondta: a város erkölcsileg és anyagilag is támogatta a sürgősségi osztály létrejöttét, a megállapodásban pedig az szerepel, hogy a projekt befejező szakaszában a központi ügyelet beköltözik a kórházba; a beruházást átvették, tehát minden olyan feltétel adott, amely a működéshez szükséges.
Véleménye szerint nincs miről tárgyalni, hiszen eldöntött tény, hogy a központi ügyelet a kórházban működik tovább, s azt öt évig ott fenn kell tartani. Ha ez nem így lesz, a támogatást vissza kell fizetni, a kórház nem kapja meg az eredeti feltételek szerint a finanszírozást a sürgősségi osztályhoz, és kizárják a többi projektből, ami a veszprémi kórház esetében tízmilliárd forint pályázati forrás elvesztését jelentheti - mondta korábban a kórházigazgató.