A csúcstechnológiás operáló mikroszkóppal az orvos műtét közben sokkal jobban, sokkal többet, sokkal részletgazdagabban lát.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szemklinikáján kialakított új műtőben a csúcstechnológiás eszközök használatával biztonságosabban és rövidebb idő alatt végezhetők el a retinasebészeti operációk. Az új műtőt csütörtökön adták át ünnepélyesen - adta hírül az egyetemi portál.
- A Szemklinikán az új műtőnek és a legmodernebb eszközök használatának köszönhetően nagy precizitással és nagyobb gyógyulási eséllyel kezelhetik a betegeket. Ez a korszerűsítés lehetőséget ad a tudományos és oktatói munka további fejlesztésére, kollaborációk létrehozására hazai és nemzetközi szinten is. A legfontosabb küldetés azonban az, hogy a beteg meggyógyuljon és elégedetten hagyja el az intézményt – emelte ki köszöntőjében Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke.
- A Debreceni Egyetem és a Klinikai Központ vezetősége folyamatosan támogatta, hogy az elmúlt négy évben – mióta én vezetem a klinikát – fejlődhessünk. Ennek a folyamatnak egy mérföldköve a retinasebészeti műtő kialakítása, aminek a szíve a csúcstechnológiás operáló mikroszkóp, amely a retina rétegeit precízen képes megmutatni, így az orvos sokkal jobban, sokkal többet, sokkal részletgazdagabban lát műtét közben. Ennek köszönhetően pedig nagyobb eséllyel tudjuk visszaadni a páciensek látását. A műtőben retina- és szürkehályog operációkat fogunk végezni – sorolta Fodor Mariann, a Szemklinika igazgatója.
Ezt a szemészeti operációs mikroszkóp-rendszert Magyarországon csak a Debreceni Egyetem Szemklinikáján használják.
A műtőátadást megelőzően ünnepi tudományos ülést rendeztek a Szemklinikán, abból az alkalomból, hogy 50 éve Alberth Béla professzor, a klinika egykori igazgatója végezte el az első magyarországi vitrectomiát. A rendezvényen a szakemberek áttekintették az elmúlt évek szakmai fejlődését.
A teljes tudósítás itt olvaható