• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Parkolóház épül a nyíregyházi kórházban

Regionális hírek Forrás: MTI

A parkolóházzal párhuzamosan épül a dolgozói óvoda, hamarosan üzembe helyezik a második MR-készüléket is.

Kétszintes, 361 autó befogadására alkalmas parkolóház épül a nyíregyházi Jósa András Oktatókórházban. A nettó 448 millió forint értékű, hazai és uniós forrásból megvalósuló beruházás alapkövét szerdán helyezték el. Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára az ünnepségen az elmúlt évek nagy helyi kórházi beruházásairól szólva azt mondta, hogy az egészségügy intézmények közül a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórházba, az ország legnagyobb kórházába érkezett a legtöbb uniós forrás az elmúlt időszakban.

Amikor a fejlesztésekről kellett dönteni, akkor három célról, a betegek biztonságáról, az ellátás hatékonyságáról, valamint a betegek és dolgozók kényelméről kellett gondoskodni - fogalmazott az államtitkár. A nemrégiben befejeződött, több mint 16 milliárd forintos tömbkórházprojektet megemlítve Ónodi-Szűcs Zoltán megjegyezte: a mostani fejlesztés inkább már a kényelemről szól, mivel a korábbi nagy gyógyászati fejlesztések sikeresen befejeződtek.

A nyíregyházi kórház területén jelenleg 241 parkolóhely van, ami nem elegendő az évente a fekvőbeteg-ellátásban csaknem 80 ezer, a járóbeteg-ellátásban pedig több mint 2 millió beteget fogadó intézménynek.

Adorján Gusztáv, a nyíregyházi mellett másik három megyei gyógyintézményt is magában foglaló Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója emlékeztetett, a parkolóház építése tulajdonképpen a tömbkórházprojekt utolsó szakasza, és a 2018 tavaszára elkészülő fejlesztés révén megváltozik a kórház arculata.

A parkolóházzal párhuzamosan épül a dolgozói óvoda, hamarosan üzembe helyezik a második MR-készüléket, tervben van egy nővérszálló építése, felújítanák a sebészeti tömb és a rendelőintézet épületeit, elvégzik egy másik telephelyen lévő pihenőház rekonstrukcióját, de lesz laborfejlesztés és egynapos sebészeti szolgáltatás is - sorolta a főigazgató.

Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP), Nyíregyháza polgármestere elmondta, komoly gondok vannak a parkolással a kórházon kívül, és bár rendelkezésre áll 192 parkoló a gyógyintézmény körül, a megnövekedett forgalmat nem tudja kiszolgálni. A parkolóház mellett várhatóan egy körforgalom építése is segíti majd a közlekedést - tette hozzá.