Szakdolgozói kongresszussal és betegnappal is kiegészül a program.
Csaknem ezer résztvevő érkezik a Magyar Reumatológusok Egyesületének éves vándorgyűlésére szeptember 26-29. között a debreceni Kölcsey Központba. A konferencia újdonsága, hogy szakdolgozói kongresszussal és betegnappal is kiegészül a program.
A 2012-ben megválasztott új elnökség és vezetőség először szervezi az MRE vándorgyűlését, ezúttal Debrecenben a korábbi kongresszusok színvonalát, hagyományait megtartva, de sok új tartalmi és formai elemmel bővítve. Az előadásokban a gyulladásos, autoimmun betegségek és a biológiai terápia ugyanúgy teret kap, mint a degeneratív kórképek vagy az osteoporosis.
A kongresszus részeként rendezik meg a szabadon választható tanfolyamként akkreditált REAKTOR (Reumatológiai Akadémia Továbbképző Rendezvény) programot, melyen több mint 40 kiváló előadó segítségével tekintik át a legfrissebb tudnivalókat. Ezt követi a hagyományos, bejelentett előadásokból, szponzorált szimpóziumokból, szakmai fórumból álló kongresszus. A szekciókat tematikusan állították össze, előadásokkal és rövid poszterbemutatásokkal színesítve.
Előadást tart két neves külföldi, új tiszteleti tag, Marco Matucci-Cerinic és Pap Tamás professzor, valamint a legutóbb Bozsóky-díjjal elismert Poór Gyula professzor és Balogh Zsolt főorvos, valamint átadják a szakma egyik kiválóságának a de Chatel-díjat – tudtuk meg dr. Szekanecz Zoltán egyetemi tanártól, az MRE elnökétől.
Az idén megalakult Magyar Reumatológiai Szakdolgozók Egyesülete a vándorgyűléshez csatlakozva első ízben tartja meg tudományos kongresszusát, amelyen érdekes témák kerülnek terítékre. A „wellness" szekcióban például a szauna-programok, a fitoterápia, a különféle masszázs-technikák, az élsportolók rehabilitációja, vagy az időjárásváltozással összefüggő egészségügyi bántalmak is szóba kerülnek.
Görög Ibolya protokollszakértő a mindennapi betegellátás illemszabályaiba kalauzolja az érdeklődőket, és lesznek a biológiai terápiák alkalmazásával kapcsolatos esetismertetések, kutatásokat ismertető prezentációk, gyógyszerbemutatók is – mondta el dr. Domján Andrea az MRSZE elnöke.
A Magyar Reumabetegek Egyesülete szeptember 28-án szombaton 10.30-15 óra között tartja meg a betegnapot, amelyen az érintettek kaphatnak hasznos életvezetési tanácsokat és információkat a terápiás lehetőségekről.