Az 50 millió forintba került létesítményt pénteken adták át.
Az autistákat, az értelmileg és a halmozottan akadályozott fiatalokat képző és támogató Szimbiózis Alapítvány szociálisterápiás otthont létesített Miskolcon, Az átadón az elhangzott, hogy alapkőletétellel szintén ezen a napon indult az alapítvány Batyu-Téka, a Magyar Vidék Ajándéka elnevezésű, csaknem 150 millió forintos projektje is.
A sérült emberek oktatását, nevelését, társadalmi integrációjukat támogató, 1999-ben létrejött Szimbiózis Alapítvány Szociálterápiás Központja Magyarország első olyan jellegű intézménye, amelyben fogyatékossággal élőknek biztosítanak szociális ellátást, foglalkoztatást, terápiás és képzési lehetőségeket - derült ki a sajtóanyagban.
Az alapítvány - amely az Európai Szociálterápiás Szövetség egyedüli magyarországi tagja -, az Új Széchenyi Terv Észak-Magyarországi Operatív Programján nyert mintegy 47 millió forintot a speciális képzési és rehabilitációs központ létesítésére. Itt húsz, fogyatékossággal élőnek segítenek a minél magasabb fokú önálló életvitelben.
A Batyu-Téka, a Magyar Vidék Ajándéka című projektnek köszönhetően bővül az alapítvány miskolci Baráthegyi Majorsága, pelletüzemet építenek, és energetikai beruházást valósítanak meg - áll a sajtóanyagban.
A tervek szerint fafeldolgozókat, pelletgyártókat, konyhai és éttermei kisegítőket képeznek majd ki, a konyhai kapacitás bővítésével pedig lehetőség nyílik arra, hogy megváltozott munkaképességű ebédfutárok speciális triciklikkel ebédet hordjanak ki a környék lakóinak.
Ugyanakkor egy kis helyi üzletben is lehet majd vásárolni a fogyatékossággal élők által gyártott termékekből, a konyha és szociális épület fűtése pedig nemcsak pelletalapúvá alakul, hanem magát az energiahordozó pelletet is a Baráthegyi Majorság asztalosüzemében állítják majd elő.